به گزارش ایران پلاک - برند لوکس هنگ‌چی و از زیرمجموعه‌های فاو چین، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از دو مدل مفهومی جدید شامل ابرخودروی هیبریدی و شاسی‌بلند برقی رونمایی کرد.

با توجه به اینکه بسیاری از برندهای محبوب اروپایی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت امسال غایب بودند، برند لوکس چینی هنگ‌چی (Hongqi) یکی از غرفه‌داران غافلگیرکننده به شمار می‌رود. غرفه‌ی هنگ‌چی تنها دو محصول برای نمایش دارد اما به جرات می‌توان گفت که آن‌ها به هدف خود برای آگاهی‌بخشی به بازدیدکنندگان نمایشگاه درباره‌ی برند لوکس زیرمجموعه‌ی گروه خودروسازی فاو (FAW) چین به خوبی دست یافتند. هنگ‌چی با ابرخودرو هیبریدی S۹ و شاسی‌بلند برقی E۱۱۵ به این نمایشگاه معتبر آمد تا توانایی‌های خودروسازان چینی را در ارائه‌ی محصولات لوکس به نمایش بگذارد.

ابرخودروی هنگ‌چی S۹
اولین و جذاب‌ترین طراحی این شرکت Hongqi S۹ نام دارد و اولین ابرخودروی برند تجاری چینی به شمار می‌رود که به‌صورت بومی طراحی و ساخته شده است. به‌گفته‌ی زو لیوپینگ، مدیرعامل گروه خودروسازی فاو، خودروی مفهومی هنگ‌چی S۹ در زیر کاپوت از سیستم پیشران هیبریدی V۸T بهره می‌برد و ما را به این باور می‌رساند که سیستم محرکه‌ی آن پیشرانه‌ی بنزینی توربوشارژ V۸ را با یک یا چند موتور برقی ترکیب می‌کند.
هنگ‌چی ادعا می‌کند که پیشرانه‌ی هیبریدی S۹ حداکثر توان ۱۴۰۰ اسب‌بخار را برای آن فراهم خواهد کرد و به این ابرخودرو اجازه می‌دهد تا در زمان ۱/۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت دست یابد و بیشینه سرعت آن به ۴۰۰ کیلومتربرساعت محدود می‌شود. شاید از شنیدن این خبر هیجان‌زده شوید ولی هنگ‌چی قصد دارد ابرخودروی هیبریدی S۹ را به مرحله‌ی تولید نیز برساند.
زو لیوپینگ گفت:

ابرخودروی S۹ فقط یک مدل نمایشگاهی نیست بلکه تا سال ۲۰۲۱ به تولید انبوه می‌رسد و به مشتریان تحویل داده می‌شود.

شایعه شده که قیمت اولین ابرخودروی هنگ‌چی با جنس بدنه‌ی فیبر کربن و درهای پروانه‌ای، مبلغی نزدیک به ۲ میلیون یورو (۲/۲ میلیون دلار) است.

شاسی‌بلند برقی هنگ‌چی E۱۱۵
در مورد هنگ‌چی E۱۱۵ باید بدانید که این خودروی الکتریکی شعاع حرکتی حدود ۶۰۰ کیلومتر (۳۷۳ مایل) ارائه می‌دهد. خودروساز چینی همچنین می‌گوید که شاسی‌بلند تمام چرخ محرک E۱۱۵ می‌تواند ۰ تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت را در زمانی کمتر از ۴ ثانیه طی کند؛ با این حال هنوز جزئیاتی در مورد موتورهای برقی و باتری خودروی الکتریکی منتشر نشده است.
خودروی مفهومی هنگ‌چی از فناوری خودران سطح ۴ بهره می‌برد و بخش جلویی آن شباهت زیادی با رولزرویس کالینان دارد. البته این فقط یک تصادف است که ژیل تیلور، مدیر طراحی فعلی هنگ‌چی مدتی برای برند تجاری لوکس انگلیسی کار می‌کرد.


منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک