به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، حمید رضا فولادگر در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه وزیر صنعت امروز برای توضیح در مورد قراردادهای خارجی به ویژه رنو در کمیسیون صنایع حاضر خواهد شد، اظهارداشت: سهم ۶۰ درصدی رنو در قرارداد با ایدرو و چگونگی انتقال تکنولوژی یکی از سوالات اساسی نمایندگان است که قرارشده وزیر صنعت در این رابطه توضیحات لازم را مطرح کند.
وی با بیان اینکه حضور ایدرو در این قرارداد خلاف اصل ۴۴ قانونی اساسی است، افزود: باید کمیسیون صنایع را در جریان قراردادهای جدید خودرویی قرار گیرد.
به گزارش تسنیم، براساس قرارداد جدید رنو و ایدرو این شرکت فرانسوی توانست سهم ۶۰ درصدی قرارداد را آن خود کند و از طرف دیگر ایدرو به عنوان نماینده صنعت خودروی کشور سایت “بن رو” را به عنوان آورده خود در اختیار رنو قرارمی‌دهد. قرار شده “سیمبل و داستر” دو خودرویی باشند که در قالب این همکاری مشترک از سال ۲۰۱۸ در سایت بن رو تولید شوند.
این قرارداد جدید در دو فاز پیش بینی شده به نحوی که در فاز اول تولید ۱۵۰ هزار خودرو در سال و در فاز دوم ۳۰۰ هزار خودرو تولید می‌شود. در مجموع با احتساب قراردادهای قبلی مانند ال ۹۰ و ساندرو حجم تولید این شرکت در ایران به ۵۰۰ هزار دستگاه در سال خواهد رسید.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک