به گزارش ایران پلاک - کوپرا مدل مفهومی و کراس‌اور برقی تاواسکان را رونمایی کرد. این خودرو الکتریکی با هربار شارژ می‌تواند ۴۵۰ کیلومتر را بپیماید.

کوپرا با رونمایی خودرو مفهومی جدیدی با نام تاواسکان، از تمایل خود برای تولید خودروهای الکتریکی پرده‌ برداشت. این مدل براساس پلتفرم MEB شکل گرفته و قرار است به‌عنوان سنگ بنایی برای مدل‌های برقی این برند شناخته شود. در مدل تاواسکان، از سه موتور برقی استفاده شده است که مجموع قدرت آن‌ها به ۳۰۲ اسب‌بخار می‌رسد. این خودرو برای سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر‌بر‌ساعت، تنها به ۶.۵ ثانیه زمان نیاز دارد. انرژی موردنیاز این خودرو پاک از باتری لیتیوم‌یون ۷۷ کیلوواتی تأمین می‌شود که به‌منظور کاهش مرکز ثقل و افزایش پایداری، در کف خودرو نصب شده است. براساس استاندارد WLTP، کوپرا تاواسکان با هربار شارژ می‌تواند ۴۵۰ کیلومتر را طی کند.
ازنظر ظاهری، این کراس‌اور مفهومی در نمای جلویی طراحی بسیار تهاجمی دارد. نوشته‌ی کوپرا در جلو خودرو را چراغ‌های LED روشنایی در روز احاطه کرده است و در بخش پایینی نیز لوگو سازنده دیده می‌شود که به نورپردازی پس‌زمینه هم مجهز است. از دیگر مشخصات ظاهری تاواسکان می‌توان به آینه‌های جانبی کوچک، دستگیره‌های درِ مخفی و رینگ‌های توربینی شکل ۲۲ اینچی اشاره کرد. در بخش عقب نیز، می‌توان به طراحی خاص چراغ‌ها و سپر عقب اشاره کرد. نشان کوپرا در عقب نیز نورپردازی دارد.
در کابین تاواسکان چهار صندلی نصب شده است. از امکانات کابین باید به سیستم صوتی با قابلیت‌ اتصال به گوشی هوشمند اشاره کرد. کلیدهای تغییر حالت رانندگی و استارت نیز روی فرمان قرار دارند و نشان کوپرا در این بخش نیز نورپردازی دارد. روی داشبورد تاواسکان نمایشگر ۱۲.۳ اینچی با قابلیت چرخش نصب شده است و درمقابل راننده نیز نمایشگر ۱۲.۳ اینچی دیگری قرار دارد. نمایشگر مرکزی روی داشبورد قابلیت حرکت به‌سمت سرنشین را نیز دارد. کابین این خودرو به‌طور کامل از چرم و آلکانترا پوشیده شده است و تزیینات نیز فیبرکربنی هستند.

تاواسکان نام روستایی در اسپانیا است که در نزدیکی مرزهای فرانسه قرار دارد. کوپرا تاواسکان در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۹ به‌نمایش گذاشته می‌شود.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک