به گزارش ایران پلاک - شرکت خودروسازی آئودی در حال مذاکره برای ایجاد یک تعامل با شرکت چینی "BYD" است تا از این طریق کمبودهای وسایل نقلیه تمام الکتریکی خود را برطرف کند. عاملی که باعث شده روند تولید و مونتاژ خودروی شاسی بلند تمام الکتریکی "E-Tron" در مقابل تقاضای بالای آن با مشکلاتی مواجه باشد و از این رو شرکت خودروسازی آئودی به دنبال راه حلی برای برطرف کردن نیاز خود است.
با استناد به منابع آشنا با این موضوع، بلومبرگ گزارش می دهد که مذاکرات بین آئودی و همچنین شرکت چینی BYD پیشرفت های بسیار خوبی داشته و گزینه هایی که برای همکاری عمیق تر این دو کمپانی بزرگ جهانی ممکن است مطرح شود، سرمایه گذاری آئودی در شرکت BYD و یا خرید قسمتی از سهام بخش تولید کننده باتری های شرکت BYD برای دسترسی بهتر آئودی به ذخیره کننده های انرژی وسایل نقلیه تمام الکتریکی باشد.
همین منابع خاطر نشان کردند که شرکت "BYD" با سایر خودروسازان بزرگ جهانی در زمینه عرضه ذخیره کننده های انرژی وسایل نقلیه تمام الکتریکی در حال گفتگو است و هیچ تضمینی از سوی BYD برای دستیابی به یک همکاری قوی با شرکت خودروسازی آئودی وجود ندارد. هرچند اگر این توافق صورت گیرد، می توان انتظار داشت که شرکت خودروسازی آئودی برای تمامی محصولات خود که از پلتفرم الکتریکی PPE کمپانی فولکس واگن استفاده می کنند، از باتری های جدید استفاده کرده و حتی در آینده این امکان وجود دارد که بر روی مدل های نسل آینده پورشه تایکان ذخیره کننده های انرژی چینی مورد استفاده قرار گیرد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک