به گزارش ایران پلاک - شرکت خودروسازی Vuhl اولین سری محصولات خود را وارد بازار آمریکا کرد تا خلأ ایجاد‌شده براثر توقف فروش لوتوس الیز در بازار این کشور را پر کند.

عرضه‌ی لوتوس الیز در بازار ایالات متحده‌ی آمریکا متوقف شده؛ اما خبر خوشحال‌کننده برای طرفداران خودروهای اسپرت سبک در این کشور، آغاز عرضه‌ی وول (Vuhl) در آمریکا است. شرکت خودروسازی وول مکزیک در رویداد مونته‌وری کالیفرنیا دو مدل با نام‌های ۰۵ROC و ۰۵RR را برای بازار آمریکا معرفی کرد. هنوز قیمت این دو مدل مشخص نشده است؛ اما سازنده اعلام کرده تمرکز خود را روی بازار میامی و کالیفرنیا و هیوستون خواهد گذاشت.
در همین راستا، این خودروساز نوپا اولین سری محصولات خود را که مدل ۰۵RR هستند، در میامی تحویل مشتریان خواهد داد. در‌حالی‌که هنوز تحویل خودروها به مشتریان شروع نشده، وول اعلام کرده تعدادی سفارش را از ایالت‌های فلوریدا، کالیفرنیا، نیویورک و نوادا نیز دریافت کرده است. شرکت خودروسازی وول اطلاعات دقیقی از مدل‌های سفارش آمریکا خود منتشر نکرده است؛ اما گفته شده این خودروها همگی مجوز تردد در خیابان را دارند. قابلیت رانندگی در خیابان و جاده برای این خودروها مزیت بزرگی است؛ چراکه در بازار آمریکا خودروهای خیلی کمی در این کلاس وجود دارند.
براساس اطلاعاتی که از این خودروها در دست داریم، مدل اولیه‌ با نام Vuhl ۰۵ به موتور ۲.۳ لیتری چهار سیلندر توربو مجهز است که می‌تواند ۳۲۰ اسب‌بخار قدرت و ۴۳۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. انتقال نیرو در این خودرو اسپرت به‌کمک جعبه‌دنده‌ی ۶ دنده‌ی دستی انجام می‌شود. با توجه به وزن ۷۳۰ کیلوگرمی، این خودرو می‌تواند سرعت خود را در ۳.۷ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتربرساعت برساند. ناگفته نماند سرعت این مدل ۲۵۰ کیلومتربرساعت است.
مدل ۰۵RR از نسخه‌ی تقویت‌شده‌ی موتور ۲.۳ لیتری توربو استفاده می‌کند و ۴۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. در این نسخه، موتور به جعبه‌دنده سکوئنشال ۶ دنده از نوع مسابقه‌ای متصل شده است. سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۲.۷ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۲۷۵ کیلومتر‌بر‌ساعتی از دیگر ویژگی‌های وول ۰۵RR است.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک