به گزارش ایران پلاک - برلیانس کمپانی تولید خودرو چینی و شریک تجاری BMW است که محصولات آن بصورت مشترک با سایپا در ایران هم تولید می شود. برلیانس در طراحی هایش شبیه BMW کار کرده ، به خصوص در قسمت جلوپنجره و چراغ های جلو ، در حالت کلی طراحی ظاهری برلیسانس H۳۲۰ اسپرت و جوان پسند بوده که در ایران هم با استقبال مواجه شده است. کیفیت متریال به کار رفته در این خودرو کیفیت نسبتا پایینی دارد که در خودروهای مونتاژ داخل کاملا مورد انتظار است! برلیانس در محور جلو از یک سیستم تعلیق مستقل مک فرسون و در محور عقب، از سیستم تعلیق نیمه مستقل میل پیچشی استفاده می‌کند. به طور کلی بخواهیم بگوییم، هندلینگ این خودرو بسیار خوب بوده و در سگمنت خود، یکی از بهترین‌هاست. سیستم فرمان الکتریکی هوشمند موسوم به EPS این خودرو هم بسیار نرم بوده و عملکرد فوق العاده خوبی از خود نشان می‌دهد.

عملکرد فنی
برلیانس به پیشرانه ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ مجهز است که ۱۴۹۸ سی سی حجم دارد و توان خروجی آن ۱۰۳ اسب بخار و ۱۳۸ نیوتن متر گشتاور است. طبق گفته دارندگان این خودرو بزرگ ترین ضعف آن کم رمق بودن پیشرانه آن است به این صورت که توان خروجی قابل قبولی دارد اما با وجود وزن ۱۲۵۰ کیلوگرمی ( مدل صندوق دار ) و گیربکس ۴ سرعته قدیمی ، شتاب خودرو ۱۳ ثانیه برای دنده دستی و ۱۶ ثانیه برای مدل اتوماتیک است که قابل قبول نیست. این مشکل زمانی ناامیدکننده تر می شود که خودرو در سربالایی قرار بگیرد.
حداکثر سرعت خودرو ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت است و مصرف سوخت آن ۶.۵ لیتر در هر صد کیلومتر می باشد که این ارقام طبق کاتالوگ سازنده خودرو است و رانندگان مصرف واقعی این خودرو را ۱۰ لیتر در فضای شهری در تابستان است.
اگر بخواهیم دقیق تر نگاهی داشته باشیم به پیشرانه برلیانس باید بگوییم که این خودرو (سری H۳xx) کشش پیشرانه اگر خودرو روی دنده یک باشد نسبتا قابل قبول است اما در دنده دو شاهد کاهش محسوس شتاب هستیم . در مدل اتومات وقتی بخواهید با سرعت ۳۵ الی ۴۰ کیلومتر سبقت بگیرید شتاب قابل قبولی ندارید ، خودرو با شتاب دنده ۲ این کار را انجام می دهد و با تاخیر به دنده یک معکوس می دهد. برلیانس سری h۳xx با توجه به حجم پایین موتور در سطح شهر خودرو قابل قبولی است اما برای فضای برون شهری و یا کوهستانی ناامید کننده است.

پارس خودرو برای بهبود موتورهای bm۱۵ ۱۵۰۰ از سال ۱۳۹۶ اقدام به ارتقای موتور به bm۱۶ کرد. این موتور ۱۶۵۰ سی سی حجم دارد ، توان به ۱۱۴ اسب بخار افزایش یافته که ۱۵ درصد در شتاب خودرو و عملکرد بهتری در سربالایی ها نیز شاهد هستیم.
بهبود عملکرد برلیانس با ریمپecu در کاراکال تیونینگ
کارشناسان شرکت کاراکال تیونینگ توانسته اند با بازنگری در برنامه ایسیو این خودرو و آداپته کردن آن با شرایط جاده ای و آب و هوایی ایران، (climate customize calibration) بتوانند نواقص حرکتی این خودرو را گرفته و با ریمپ ایسیو شتاب گیری و کشش خودرو را در سربالایی ها به طرز چشمگیری بهبود بخشید.
خودرو برلیانس با تمامی نقاط قوت خود دارای ضعف هایی نیز در قسمت موتور و گیربکس است که از جمله این موارد می توان به :
۱. تاخیر پدال گاز در حرکت اولیه
۲. عدم کشش و شتاب در شیب
۳. عدم معکوس به موقع در زمان نیاز
۴.صدای ناک و احتراق پیش رس
۵.عدم سازگاری با بنزین یورو۲

نکته مهم این است که در ایران %۹۹ از جایگاه های سوخت فاقد بنزین با استاندارد یورو ۴ هستند. و زمانی که شما موتور یورو۴ را با بنزین یورو ۲ تغذیه می کنید باعث مشکلات بالا می شود.
شرکت کاراکال تیونینگ با برلیانس با موتورهای ۱۵۰۰ و ۱۶۵۰ سی سی برای تمامی مدل ها ، مشکلات بالا را به طور کامل رفع نموده و با ضمانت یکساله به مشتریان عزیز تحویل می دهد.
مزایای ریمپ برلیانس با موتورهای ۱۵۰۰ و ۱۶۵۰ سی سی (تمامی مدل ها)

بطور کلی ریمپ برای این خودرو فواید زیر را دارد :
۱. کاهش مصرف سوخت
۲. افزایش شتاب
۳. افزایش توان و گشتاور
۴.رافع تاخیر دریچه گاز
۵. رفع کپ اولیه
۶. شتاب گیری بهتر
۷. بهبود کشش خودرو در سربالایی ها
۸. رفع خطای فرسوگی کاتالیست
۹. بهبودن در تعویض دنده ها (نرم تر شدن تعویض دنده و معکوس های سریع تر)

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک