به گزارش ایران پلاک - فولکس‌واگن و فاو قصد دارند شاسی‌بلند جتا VS۵ را برای بازار چین عرضه کنند. این خودرو در چین با قیمتی درحدود ۱۳ هزار دلار فروخته می‌شود.
جتا (Jetta)، برند تجاری جدید فولکس‌واگن، اولین محصول خود را برای بازار خودرو کشور چین معرفی کرد که شاسی‌بلند VS۵ نام دارد. جتا VS۵ را به‌طور مشترک شرکت‌های فاو و فولکس‌واگن ساخته‌اند و درواقع همان، سئات آتیکا (Seat Ateca) با لوگو جدید است. طول، عرض، ارتفاع و فاصله‌ی محوری جتا VS۵ به‌ترتیب ۴،۴۱۹، ۱،۸۴۱، ۱،۶۱۶ و ۲،۶۳۰ میلی‌متر است. ابعاد این شاسی‌بلند تقریبا با سئات آتیکا و اشکودا کاروک (Skoda Karoq) یکسان هستند؛ چراکه هر سه مدل طبق پلتفرم MQB فولکس‌واگن تولید شده‌اند.
هم‌اکنون برای بازار چین، پیشرانه‌ی بنزینی ۱.۴ لیتری چهار سیلندر EA۲۱۱ مجهز به توربوشارژر دردسترس قرار دارد که ۱۴۸ اسب‌بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. جتا VS۵ به‌صورت استاندارد از جعبه‌دنده‌ی دستی پنج‌سرعته یا جعبه‌دنده‌ی خودکار ۶ سرعت بهره می‌برد که شرکت آیسین سیکی (Aisin Seiki) ژاپن آن را ساخته است. فولکس‌واگن احتمالا به‌دلیل هزینه‌ی تولید زیاد تصمیم گرفته است که جتا VS۵ را با پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری TSI Evo و جعبه‌دنده‌ی هفت‌سرعته‌ی دوکلاچه‌ی DSG راهی بازار چین نکند.

شاسی‌بلند جتا VS۵ در بازار چین با قیمت پایه‌ی حدود ۱۳ هزار و ۵۰ دلار فروخته خواهد شد و قوی‌ترین مدل آن نیز قیمتی حدود ۱۷ هزار و ۴۱۵ دلار دارد.
طبق گفته‌ی مسئولان فاو-فولکس‌واگن، این اولین‌بار است که خودرو مدرن آلمانی با قیمتی ارزان‌تر از ۱۴ هزار و ۵۳۵ دلار در چین عرضه می‌شود. برند تجاری جتا شبکه‌ی توزیع خود را در چین دارد و می‌خواهد تا پایان سال جاری، بیش از ۲۰۰ نمایندگی مجاز در سراسر این کشور افتتاح کند. تحویل اولین نسخه‌های جتا VS۵ برای سپتامبر امسال (شهریور) برنامه‌ریزی شده است.
در آینده پس از این مدل، خودرو شاسی‌بلند بزرگ‌تر VS۷ و سدان کامپکت VA۳ نیز برای بازار چین عرضه خواهند شد. جتا VS۷ درحقیقت نسخه‌ی هفت سرنشین VS۵ خواهد بود که احتمالا براساس سئات تاراکو (Seat Tarraco) ساخته شده و VA۳ نیز نسخه‌ی چینی فولکس‌واگن جتا است.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک