به گزارش ایران پلاک - در حالی که ۲۰ مرداد امسال استفاده از کارت سوخت اجباری می‌شود، ۷۷۰ هزار کارت سوخت خودرو در شرکت پست باقی مانده است و در صورت مراجعه‌ی مالکین به آن‌ها تحویل خواهد شد.
طبق اعلام شرکت ملی پست ایران، ۷۷۰ هزار کارت سوخت در باجه‌ی معطلی پست مانده است و با توجه به لزوم استفاده از کارت سوخت شخصی خودرو از ۲۰ مرداد، در صورت مراجعه‌ی افراد در اختیارشان قرار می‌گیرد. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اخیراً اعلام کرد که اتصال کارت بانکی به کارت سوخت هوشمند اجرایی نمی‌شود و کارت بانکی زمانی قابلیت اجرایی دارد که سهمیه‌بندی اعمال شود اما هم‌اکنون نیز برنامه‌ای برای سهمیه‌بندی بنزین وجود ندارد؛ به همین دلیل استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه اجباری شده است.

در این راستا محمدرضا قادری، عضو هیئت مدیره‌ی شرکت ملی پست درباره‌ی کارت‌های سوختی که در این شرکت مانده است، گفت:

در یک برهه چون تغییر سیاست وجود داشت و تصمیم به اتصال کارت بانکی به کارت سوخت خودرو گرفته شده بود، علاقه‌ی چندانی به دریافت کارت سوخت وجود نداشت و مردم هم استقبال نداشتند؛ به همین دلیل تعدادی از کارت‌های سوخت نزد ما مانده است، اما ظاهراً در آخرین اتفاقی که افتاده، اعلام کردند که افراد باید کارت‌های سوخت‌ را بگیرند.
قادری همچنین خاطرنشان کرد:

نهاد تصمیم‌گیرنده شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی است و هر زمان اعلام کند ما آمادگی توزیع داریم. همچنین کارت‌های سوختی که نزد شرکت پست هست، درصورت مراجعه‌ی افراد، طبق روال گذشته در اختیارشان قرار دهیم.

بنا بر اعلام شرکت ملی پست، تا آخر تیرماه سال جاری، ۷۷۰ هزار کارت سوخت در باجه‌ی معطلی پست مانده است، بدین معنا که این کارت‌های سوخت برای صاحبانش ارسال شده اما تحویل گرفته نشده و به همین دلیل به پست بازگشته است. این کارت‌ها طبق قرارداد پست چند ماه در این شرکت می‌ماند و پس از آن به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برمی‌گردد. با وجود عزم جدی دولت برای اجباری کردن استفاده از کارت سوخت، هنوز تکلیف کارت سوخت المثنی برای افرادی که آن را گم کرده‌اند، مشخص نیست.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک