به گزارش ایران پلاک - شرکت مهندسی Ecurie Ecosse با الهام‌گیری از جگوار XJ۱۳، خودروی جدیدی با نام LM۶۹ معرفی کرده است که از پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر بهره می‌برد.

تیم مهندسی Ecurie Ecosse اخیرا خودرویی با نام LM۶۹ معرفی‌ کرده که نسخه‌ی شهری از خودروی مسابقه‌ای جگوار XJ۱۳ که در سال ۱۹۶۶ معرفی شد، محسوب می‌شود. تیم مهندسی Ecurie Ecosse در سال ۱۹۶۹ خودرو مسابقه‌ای جگوار XJ۱۳ را در یک انبار پیدا کرد و این خودرو را برای شرکت در مسابقه‌ی ۲۴ ساعته‌ی لمان آماده کرد.
مدل اصلی به‌دلیل تغییر قوانین نتوانست در مسابقات شرکت کند و در سال ۱۹۷۱ تصادف شدیدی را تجربه کرد. پس از آن خودرو بازسازی شد و به حالت اول خود بازگشت. برخلاف خودروی اصلی که تنها یک دستگاه از آن ساخته شد، تیم Ecurie Ecosse تعداد ۲۵ دستگاه از LM۶۹ را تولید خواهد کرد.
LM۶۹ هم‌اکنون با قیمتی نزدیک به ۷۵۰,۰۰۰ پوند، قابل سفارش است. همانند جگوار XJ۱۳ کلاسیک، خودروی LM۶۹ هم از پیشرانه‌ی ۵.۳ لیتری ۱۲ سیلندر ۴ میل‌‌سوپاپ بهره می‌برد که زیر قاب شیشه‌ای منحنی در قسمت میانی خودرو قرار گرفته است.
اطلاعات فنی این پیشرانه هنوز مشخص نشده است؛ اما جگوار XJ۱۳ با پیشرانه‌ی ۵ لیتری خود، قادر به‌ تولید ۵۰۲ اسب‌بخار قدرت بود. بیشینه‌ی سرعت XJ۱۳ با بهره‌مندی از پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر، به ۲۵۷ کیلومتربرساعت می‌رسید. خودروی LM۶۹ با پیشرانه‌ی تقویت‌شده‌ی ۱۲ سیلندر با حجم ۷.۳ لیتر هم به‌صورت سفارشی موجود خواهد بود.
طراحی بدنه از نظر ایرودینامیکی بهبود‌ یافته و از سقف ثابت، بال عقب و بالچه‌ها استفاده‌ شده است؛ اما حالت و ظاهر کلی بدنه همانند جگوار XJ۱۳ باقی‌ مانده است. مهندسان تیم Ecurie خودروی LM۶۹ را بر مبنای قوانین مسابقه‌ای دهه ۶۰ میلادی تولید کرده‌اند و در این خودرو، هیچ فناوری پیشرفته‌تر از سال ۱۹۶۹ دیده نمی‌شود. برتری خودروی Ecurie LM۶۹، استفاده از پیشرانه‌ی تقویت‌شده، رینگ‌ولاستیک‌های پهن‌تر و قطعات کامپوزیتی بدنه است.
LM۶۹ شهریور ماه امسال در لندن به‌صورت رسمی معرفی خواهد شد. LM۶۹، نزدیک‌ترین مدل به‌جگوار XJ۱۳ محسوب می‌شود که تنها نمونه‌ی ساخته‌شده از آن، هم‌اکنون در موزه قرار دارد. تاکنون هیچ‌گاه برای جگوار XJ۱۳ قیمتی تعیین نشده است؛ اما پیشنهاد ۷ میلیون پوندی رد‌شده در سال ۱۹۹۶، نشان از قیمت ۳ برابری این خودرو در آن زمان نسبت به فراری ۲۵۰ GTO دارد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک