به گزارش ایران پلاک - رودین FZero ابرخودرویی نیوزیلندی است که ازنظر توانایی‌های حرکتی می‌تواند با خودروهای فرمول یک برابری کند.

شرکتی نیوزیلندی به‌نام Rodin Cars مشغول ساخت ابرخودرویی است که FZero نام دارد. این خودرو قرار است قابلیت تردد در خیابان را داشته باشد و احتمالا از خودروهای فرمول یک هم سریع‌تر است. در‌حال‌حاضر، مشخصات رودین FZero نشان می‌دهد این مدل به‌راحتی می‌تواند ابرخودرو استون‌مارتین والکری را شکست دهد. برخلاف بسیاری از خودروسازان کوچک که معمولا دنبال جذب سرمایه هستند، شرکت رودین پشتوانه‌ی مالی بسیار قدرتمندی همچون دیوید دیکر ثروتمند را دارد.

ابرخودرو FZero در دو نسخه به بازار معرفی خواهد شد: نسخه‌ی اول که مدل پایه‌ی FZero محسوب می‌شود، پیشرانه V۱۰ تنفس‌طبیعی چهارلیتری دارد که می‌تواند تقریبا ۷۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند؛ نسخه‌ی بعدی مدل توربوشارژر همین پیشرانه را استفاده می‌کند که حداقل ۱۰۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و امکان ارتقای قدرت تا ۱,۶۰۰ اسب‌بخار نیز وجود دارد. این مشخصات بسیار شگفت‌انگیز هستند و اگر آن‌ها را درکنار وزن سبک و نیروی رو به پایین (داون‌فورس) بسیار زیاد قرار دهیم، می‌توانیم انتظار نتایج خیره‌کننده‌ای داشته باشیم.
رودین FZero فقط ۶۰۵ کیلوگرم وزن دارد؛ در‌حالی‌که نیروی رو به پایین تولیدی آن به چهارهزار کیلوگرم می‌رسد. برای مقایسه باید اشاره کنیم که استون‌مارتین والکری، یکی از موردانتظارترین ابرخودروهای جهان، می‌تواند فقط ۱,۸۰۰ کیلوگرم نیروی رو به پایین تولید کند. اگر رودین FZero واقعا بتواند به این اعداد و ارقام دست پیدا کند، باید فرمان‌پذیری خارق‌العاده در سرِ پیچ‌ها را از آن انتظار داشت. سازنده برای این منظور متخصصانی استخدام کرده است تا هرطور شده، این اعداد و ارقام را به واقعیت تبدیل کنند.

جعبه‌دنده‌ی هشت‌سرعته‌ی سکوئشنال این خودرو را ریکاردو ساخته و مراحل مهندسی و ساخت پیشرانه نیز برعهده‌ی شرکتی بریتانیایی Neil Brown Engineering است. در این پروژه، مهندس سابق فورد و کازوورث نیز همکاری می‌کند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک