به گزارش ایران پلاک - چند ماه اخیر اگر به سایت های بزرگ خبری توجه کرده بودید، بخش قابل توجهی از خبرهای آنان به خودروی نسل جدید شورلت کوروت اختصاص داده شده بود و پیرامون این خودرو علاوه بر تصاویر جاسوسی و شایعات بسیار زیاد، گاهی اوقات شرکت خودروسازی شورلت هم اطلاعاتی از ساخته جدید خود منتشر می کرد. اما حالا انتظارها به پایان رسیده و شرکت خودروسازی شورلت در یک رویداد اختصاصی به طور رسمی از نسل جدید شورلت کوروت با لقب جذاب "کوروت C۸ استینگری" رونمایی کرده است که در ادامه سعی داریم مروری کوتاه بر روی اطلاعات اصلی آن داشته باشیم.
اول از همه در طراحی ظاری خودرو می توانیم شاهد تغییراتی اساسی باشیم تا با خصوصیات فنی جدید این خودرو سازگاری بیشتری داشته باشد. در این خصوص می توانیم به ورودی های بزرگ هوا در قسمت جلو و همچنین قالب گیری مجرای ورود هوا در اطراف بدنه اشاره داشت تا حمایت بیشتری از پیشرانه محرک اتومبیل و اصل خنک کاری آن با تغییر محل قرارگیری در پشت سر راننده صورت گیرد. فارغ از این مسائل، زیبایی چهره اتومبیل در کنار جذابیت های یک خودروی سوپراسپرت را نمی توان نادیده گرفت و شرکت خودروسازی شورلت به خوبی فاکتورهای طراحی خود را همانند یک پازل در جای خود قرار داده است. هرچند سلیقه طراحان در شکل گیری طراحی عقب اتومبیل باعث شده تا در نگاه اول شباهت نزدیکی بین این خودرو و طراحی عقب شورلت کامارو نسل جدید دیده شود.
باوجود معرفی رسمی این خودرو از سوی شرکت سازنده، هنوز اطلاعات دقیقی از عملکرد فنی این خودرو منتشر نشده است، اما می دانیم که در پشت سر راننده و سرنشین جلو یک هیولای هشت سیلندر تنفس طبیعی قرار گرفته است که نسل دوم پیشرانه های ۶.۲ لیتری شورلت با کد LT۲ بوده و می تواند در حداکثر کارایی خود قدرت خروجی ۴۹۵ اسب بخاری و همچنین خروجی گشتاور ۶۳۷ نیوتن متری داشته باشد که پیشرفت چشمگیری نسبت به پیشرانه نسل اول LT۱ با حداکثر خروجی قدرت ۴۶۰ اسب بخاری داشته است، پس در این صورت می توانیم انتظار شتاب صفر تا صد کمتر از ۳ ثانیه از این خودرو در نسخه های پایه خود داشته باشیم..

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک