به گزارش ایران پلاک - سوپرسدان ها زمانی قدرتمندترین و بی‌رقیب ترین خودروهای بازار بودند، که امروزه به دلیل حضور انواع مختلف اسپرت‌ها و سوپراسپرت ها، خودروهایی آهسته به نظر می‌رسند. با این وجود، هنوز هم این سدان‌های قدرتمند، رقبای خود را به چالش دعوت می‌کنند. نسل جدید دو سوپرسدان آلمانی، یعنی مرسدس بنز CLS۶۳ AMG و بی ام و M۵ با کد اتاق F۹۰ به بازار عرضه شده‌اند و خریداران این دو خودرو قدرت فوق العاده ای را از در اختیار داشتن آن‌ها احساس می‌کنند.
خودروهای حاضر در این درگ، تصادفی انتخاب نشده‌اند. مرسدس بنز CLS۶۳ AMG توسط Gorilla Racing، تیم تخصصی روسی دستکاری شده و اکنون می‌تواند ۹۹۰ اسب بخار قدرت آزاد کند و می‌توانیم با کمی ارفاق، این مرسدس را صاحب قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار بدانیم. در سوی دیگر، نسل جدید بی ام و M۵ قرار دارد که مجهز به موتور ۴.۴ لیتری V۸ نسل قبلی خود است، اما بروزرسانی هایی در برنامه ریزی پیشرانه صورت گرفته که می‌تواند حدود ۸۵۰ اسب بخار قدرت تولید کند.
نقطه شروع این ویدیو در لحظه ۲:۳۵ قرار گرفته، هرچند لحظات دیگر نیز ارزش دیدن دارند. هر دو خودرو مسافت کوتاهی را با سرعت ۵۰ کیلومتربرساعت طی می‌کنند، و سپس نهایت قدرت خود را آزاد می‌کنند و نتیجه ای غیر قابل انتظار رقم می‌خورد. حداکثر سرعت مرسدس بنز CLS۶۳ AMG حدود ۲۹۴ کیلومتربرساعت و حداکثر سرعت بی ام و M۵ ۲۸۲.۵ کیلومتربرساعت بوده و فاصله معنی داری بین حداکثر سرعت این دو خودرو وجود دارد.

منبع : خودرو بانک

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک