به گزارش ایران پلاک - وقتی رنو در سال ۲۰۱۳ نسل اول مدل کپچر را به بازار عرضه کرد، این ماشین تنها یک رقیب جدی داشت. اما شاسی‌بلندهای کوچک در چند سال گذشته آنقدر محبوب شده‌اند که کارخانه فرانسوی نسل دوم کپچر را به بازاری می‌فرستد که دست‌کم دوازده رقیب جدی در آن حضور دارد.

مدل جدید کپچر هفته پیش معرفی شد و قرار است فروش آن از زمستان آغاز شود. کپچر به طور کلی ظاهر محبوب خود را حفظ کرده و تنها نسبت به قبل بزرگ‌تر شده است. داخل ماشین اما کاملا تغییر کرده و به تکنولوژی روز مجهز شده است.
نمایشگر ۹.۳ اینچی که به صورت عمودی روی داشبورد قرار داده شده، اکثر اطلاعات ماشین را در اختیار راننده قرار می‌دهد. به جای کیلومتر شمار آنالوگ هم یک نمایشگر دیجیتال قرار داده شده که راننده می‌تواند آن را به دلخواه تنظیم کند.

رنو برای اولین بار کپچر را با موتور هیبرید-الکتریکی هم می‌فروشد. ماشین با این موتور می‌تواند تا ۴۵ کیلومتر را تنها با نیروی باتری حرکت کند.

کپچر در سال‌های گذشته پرفروش‌ترین شاسی‌بلند اروپا بود و فقط در چند ماه اول سال ۲۰۱۹ این عنوان را به فولکس‌واگن تی-راک واگذار کرد.

علاوه بر فولکس‌واگن، پژو ۲۰۰۸ و فورد پوما از مهم‌ترین رقیبان این ماشین است. تویوتا هم به زودی یک مدل جدید در این کلاس به بازار عرضه خواهد کرد.

منبع : ایران جیب

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک