به گزارش ایران پلاک - مک‌لارن با همکاری تیونر لانزانته در جشنواره‌ی سرعت گودوود، خودرو بازسازی‌شده‌ی پورشه ۹۱۱ مجهز به پیشرانه‌ی خودروهای تیم فرمول یک مک‌لارن را رونمایی کرد.
در دهه‌ی ۱۹۸۰، پورشه این فرصت را به دست آورد که پیشرانه ۱.۵ لیتری خورجینی ۶ سیلندر مجهز به توربوشارژر دوگانه را برای تیم فرمول یک مک‌لارن بسازد و نسخه‌ی آزمایشی آن را روی مدل ۹۳۰ قرار دهد. پیشرانه‌ی یادشده که TAG Turbo نام‌گذاری شده بود، قدرتی بین ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ اسب‌بخار داشت و تا ۱۰ هزار دور بر دقیقه کار می‌کرد. ویدئویی که در پایان این مطلب مشاهده خواهید کرد، نتیجه‌ی همکاری بین شرکت انگلیسی تیونینگ لانزانته و مک‌لارن برای ساخت ۱۱ نمونه از مدل اصلی پورشه ۹۳۰ TAG است.
هر یک از این ۱۱ پیشرانه روی خودرو واقعی تیم فرمول یک مک‌لارن سوار شده‌اند و هر کدام از آن‌ها پلاکی برای نشان‌دادن تاریخچه‌ی مسابقه‌ی پیشرانه، شماره‌ی پیشرانه و شماره‌ی تولید خودرو دارند. اگر این پورشه ۹۳۰ TAG که در جشنواره‌ی سرعت گودوود ۲۰۱۹ نمایش داده شد، خودرو اصلی نمایشی برای پروژه باشد، از همان پیشرانه‌ای بهره می‌برد که خودرو مسابقه‌ای MP۴/۳ نیکی لائودا فقید به آن مجهز بود. نیکی لائودا در سال ۱۹۸۴ در گرندپری بریتانیا توانست با خودرویی مجهز به این پیشرانه قهرمان شود.
تغییراتی روی پیشرانه انجام شده که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: کوچک‌ترشدن توربوشارژرها، تنظیم مخلوط سوخت و هوا، جعبه‌دنده‌ی جدید، دیفرانسیل لغزش محدود و کاهش بوست توربوشارژر. پیشرانه‌های بازسازی‌شده برای ارائه‌ی ۵۰۳ اسب‌بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تنظیم شده‌اند؛ اما همچنان همان صدای شگفت‌انگیز و خشن پیشرانه‌ی خودروهای فرمول ۱ قدیمی را ارائه می‌دهند. هر یک از ۱۱ نمونه‌ی پورشه قیمتی معادل یک‌میلیون و ۴۵۰ هزار دلار دارند و مشتریان را لانزانته انتخاب می‌کند.
ویدئو کوتاه زیر از پورشه ۹۳۰ TAG در مسیر هیل‌کلایمب می‌تواند انگیزه‌ای برای خریداران احتمالی این نسخه محدود باشد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک