به گزارش ایران پلاک - شرکت تویوتا با همکاری تیم تیونینگ HKS، تویوتا سوپرای مخصوصی را برای مسابقات دریفت معرفی کرده است که از پیشرانه‌ی ۲JZ-GTE افسانه‌ای بهره می‌برد.
معرفی نسل جدید تویوتا سوپرا پس از غیبت دو دهه‌ای، چندان به مذاق طرفداران این خودروی افسانه‌ای خوش نیامد. با وجود اینکه ماه‌ها از معرفی نسل جدید سوپرا می‌گذرد، هنوز هم بسیاری از طرفداران نمی‌توانند تولید سوپرا با پیشرانه‌ی بی‌ام‌و را هضم کنند. از طرفی نمی‌توان بر طرفداران نسل قبلی سوپرا خرده گرفت، زیرا پیشرانه‌ی ۲JZ-GTE آن‌قدر ظرفیت دارد که هنوز هم در بسیاری از خودروهای تیونینگ‌شده و مسابقه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اکنون می‌خواهیم به‌بررسی تویوتا سوپرای ۲۰۲۰ تیونینگ‌شده برای مسابقات دریفت بپردازیم که با پیشرانه‌ی ۲JZ-GTE تقویت‌ شده است. پیشرانه‌ی این خودرو با توربوشارژر‌های HKS GTIII-۴R تقویت‌ شده و قدرت پیشرانه اکنون به ۶۹۰ اسب‌بخار رسیده است. این یعنی تویوتا سوپرای مورد بحث ما، بیش از دو برابر قدرت تویوتا سوپرای جدید در اختیار دارد.
سوپرای مذکور، نتیجه همکاری بین HKS و شرکت تویوتا است که با هدف نمایشی قدرتمند در مسابقات دریفت، تقویت‌ شده است. با بهره‌مندی از توربو و زیربندی HKS، رینگ و لاستیک‌های Advan و ۸۸۴ نیوتن‌متر گشتاور، تویوتا سوپرای مسابقات دریفت در فستیوال سرعت گودوود امسال حاضر خواهد شد.
فستیوال سرعت گودوود یکی از هیجان‌انگیزترین همایش‌های خودرویی در جهان محسوب می‌شود که خودروهایی از دهه ۱۰ میلادی تا خودروهای به‌روز در آن حضور دارند. فستیوال گودوود امسال از تاریخ ۴ تا ۹ ژوئیه در انگلستان برگزار می‌شود و تویوتا سوپرای HKS هم در این فستیوال به‌ اجرای حرکات نمایشی می‌پردازد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک