به گزارش ایران پلاک - فورد برای موستانگ شلبی GT۵۰۰ پیشرانه‌ی جدیدی رونمایی کرده که ۷۶۰ اسب‌بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.
فورد سرانجام پس از مدت‌ها انتظار مشخصات مدل ۲۰۲۰ موستانگ شلبی GT۵۰۰ را اعلام کرد. پیشرانه‌ی این مدل می‌تواند ۷۶۰ اسب‌بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. بدین‌ترتیب، فورد سرانجام به وعده‌ی خود، یعنی تولید خودرویی با قدرت بیش از ۷۰۰ اسب‌بخار، جامه‌ی عمل پوشاند.
فورد شلبی GT۵۰۰ جدید به موتور V۸ با حجم ۵.۲ لیتر مجهز خواهد شد. روی این موتور سوپرشارژری هم نصب می‌شود تا قدرت بیشتری باتوجه‌به حجم خود بتواند تولید کند. فورد اعلام کرده در موتور جدید، دیگر از میل‌لنگ تخت خبری نخواهد بود. در این گونه میل‌لنگ‌ها دو سیلندر به‌طورهم‌زمان احتراق دارند که البته خیلی طرح معمولی نیست و به‌دلایل مصرف سوخت زیاد، خودروسازان بسیاری این مدل موتور را کنار گذاشته بودند؛ اما آمریکایی‌ها هنوزهم گاهی از این نوع طراحی استفاده می‌کنند. نکته‌ی بعدی درباره‌ی سیستم انتقال نیروی GT۵۰۰ است که در آن، از جعبه‌دنده‌ی هفت‌سرعته‌ی دوکلاچه استفاده خواهد شد.
در بخش عملکرد فنی، فورد ادعا کرده GT۵۰۰ جدید می‌تواند مسافت ۴۰۰ متر را در کمتر از ۱۱ ثانیه طی کند و حداکثر سرعت این خودرو نیز به‌صورت الکترونیکی روی ۲۸۹.۶ کیلومتر‌برساعت محدود خواهد شد. البته، هنوز اطلاعاتی درباره‌ی سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر GT۵۰۰ اعلام نشده است.
در فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ بسته به حالت رانندگی، چهار حالت مختلف نیز برای سیستم اگزوز تعبیه شده است. در داخل کابین نیز سیستم خنثی‌سازی صدا نصب خواهد شد تا با فیلترکردن صداهای اضافی و مخرب درون کابین، سواری راحت‌تر و لذت‌بخش‌تری برای سرنشینان فراهم کند.
مهندسان فورد درکنار پیشرانه‌ی جدید، با جدیت روی آیرودینامیک GT۵۰۰ جدید نیز کار کرده‌اند. جلوپنجره‌ی این خودرو به‌گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند خنک‌کاری موتور را تا ۵۰ درصد بهبود ببخشد. بسته‌ای به‌نام Carbon Fiber Track Pack نیز برای شلبی سفارش‌دادنی خواهد بود که در آن، یک بالچه‌ی عقب بزرگ روی خودرو نصب می‌شود که توانایی تولید نیروی روبه‌پایینی به میزان ۲۲۷ کیلوگرم را دارد. باله‌ی عقب، تنها بخشی از این بسته است و چرخ‌های فیبرکربنی و صندلی‌های اسپرت ریکارو نیز از دیگر امکانات موجود در بسته‌ی مذکور هستند.
فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ از اواخر تابستان وارد بازار خواهد شد. گفتنی است هنوز قیمت نهایی این خودرو اعلام نشده؛ ولی کارشناسان قیمت پایه‌ی آن را بیش از ۶۰ هزار دلار تخمین زده‌اند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک