به گزارش ایران پلاک - بی ام و دو شاسی بلند قدرتمند جدید با نام های X۵ M۵۰i و X۷ M۵۰i را به طور رسمی رونمایی کرده است. این دو خودرو قرار است به عنوان قوی ترین خودروهای شاسی بلند بی ام و وارد بازار شوند.
هر دوی این شاسی بلندها از موتور ۴.۴ لیتری V۸ تویین توربو با کد N۶۳ استفاده می کنند. این موتور می تواند ۵۲۳ اسب بخار قدرت در ۵۵۰ دور و ۷۵۰ نیوتون متر گشتاور در ۱۸۰۰ تا ۴۶۰۰ دور تولید کند. در مقایسه با مدل های قبلی X۵ xDrive۵۰i و X۷ xDrive۵۰i این اعداد ۶۷ اسب بخار و ۷۷ نیوتون متر بالاتر هستند.
قدرت موتور در این دو مدل با استفاده از یک گیربکس ۸ دنده ی اتوماتیک به هر چهارچرخ انتقال میابد. سیستم چهارچرخ محرک xDrive در این مدل ها به دیفرانسیل M Sport مجهز است. مدل X۵ می تواند در ۴.۱ ثانیه و مدل X۷ نیز در ۴.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسند. حداکثر سرعت هر دو مدل نیز به صورت الکترونیکی به ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت با تایرهای چهارفصل و ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت با تایرهای تابستانی محدود شده است.
به جز بحث موتور، این دو شاسی بلند قدرتمند بی ام و از سیستم تعلیق تقویت شده نیز بهره مند هستند به طوری که به گفته ی بی ام و تمامی بوش ها، فنرها و کمک فنرها از نوع اسپرت جدید هستند تا با قدرت بالای پیشرانه همخوانی داشته باشند. در مدل X۵ M۵۰i از سیستم تعلیق Adaptive M Suspension و در مدل X۷ M۵۰i نیز از تعلیق بادی در هر دو اکسل جلو و عقب استفاده شده است. این سیستم تعلیق بادی در مدل X۵ فقط به صورت آپشن عرضه می شوند و به شکل استاندارد وجود ندارد.
مدل X۵ به صورت استاندارد به رینگ های ۲۰ اینچی با لاستیک های ۲۷۵/۴۵ چهارفصل مجهز است ولی به صورت آپشن می توان رینگ های ۲۲ اینچی را نیز برای این مدل سفارش داد. در مدل X۷ نیز رینگ های جلو و عقب ۲۲ اینچی هستند و تایرهای جلو ۲۷۵/۴۰ و تایرهای عقب نیز ۳۱۵/۳۵ هستند. هر دو خودرو به ترمزهای قدرتمند M Sport با دیسک های سبک وزن و کالیپرهای آبی رنگ مجهز هستند.
تولید این مدل ها به زودی آغاز خواهد شد و قیمت پیش بینی شده برای مدل X۵ M۵۰i حدود ۸۲ هزار دلار و برای X۷ M۵۰i حدود ۱۰۰ هزار دلار است.


منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک