به گزارش ایران پلاک - گروه فیات کرایسلر هیچ برنامه ای برای ساخت مدلی قوی از جیپ گلادیاتور با موتور دوج هلکت ندارد اما این ایده به ذهن تیونرها خطور کرده است و هنسی به عنوان یکی از برترین تیونرهای آمریکا اقدام به انجام چنین کاری کرده است. موتور هلکت در حالت عادی ۷۰۷ اسب بخار قدرت دارد ولی این قدرت برای تیونری مثل هنسی چندان جذاب نیست و به همین خاطر در جیپ گلادیاتور موتور را نیز تقویت کرده اند تا قدرت آن به رقم ۱۰۰۰ اسب بخار برسد.
هنسی نام این خودرو را Maximus ۱۰۰۰ گذاشته است. زیر کاپوت این هیولا یک موتور V۸ سوپرشارژر دار با حجم ۶.۲ لیتر آرمیده است. هنسی روی موتور هلکت کیت ارتقای خود با نام HPE۱۰۰۰ را نصب کرده است. این کیت شامل ECU جدید، رادیاتور جدید، سیستم سوخت رسانی جدید و سیستم اگزوز جدید است.
همانطور که در عکس ها می بینید سیستم تعلیق نیز دستخوش تغییر شده است و ارتفاع آن ۶ اینچ افزایش پیدا کرده است تا بتوان رینگ های ۲۰ اینچی را زیر این جیپ گلادیاتور سوار کرد. لاستیک های این خودرو نیز از نوع بی اف کودریچ آفرودی هستند. در بخش ظاهری می توان به سپرهای جلو و عقب، چراغ های LED و تودوزی چرمی اشاره کرد.
تا اینجای کار همه چیز خوب به نظر می رسد حالا نوبت به قیمت می رسد. هنسی برای این خودرو قیمت ۲۰۰ هزار دلاری تعیین کرده است و در ضمن اعلام کرده که تنها ۲۴ دستگاه از Maximus ۱۰۰۰ تولید خواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک