به گزارش ایران پلاک - گلیکن‌هاوس، مؤسس شرکت اسکودریا کامرون، در استدلالی خودروهای سوپراسپرت شرکت خود را با مدل هیبریدی فراری SF۹۰ استراداله مقایسه کرده است.
جیمز گلیکن‌هاوس، مؤسس شرکت اسکودریا کامرون گلیکن‌هاوس (Scuderia Cameron Glickenhaus)، تحت‌تأثیر خودرو سوپراسپرت فراری SF۹۰ استراداله (SF۹۰ Stradale) قرار نگرفته و او خوشحال است که چرایی این موضوع را در فیسبوک توضیح می‌دهد؛ اگرچه ممکن است استدلالش کاملا منصفانه نباشد. گلیکن‌هاوس در فیسبوک خودرو هیبریدی فراری را با محصولات احتراق داخلی شرکت خود و حتی در بخش دیگری نیز آن را با مدلی مقایسه می‌کند که هنوز وارد بازار نشده است.
بخش اول استدلال گلیکلن‌هاوس به مقایسه سیستم پلاگین هیبریدی فراری SF۹۰ درمقابل سوپراسپرت ۰۰۴CS شرکت خود اختصاص دارد که از فناوری الکتریکی برای سیستم محرکه بهره نمی‌برد. گلیکن‌هاوس به این نکته اشاره می‌کند که خودرو مجهز به پیشرانه‌ی احتراق داخلی همیشه و تا زمانی‌که سوخت در باک وجود داشته باشد، تمام قدرت خروجی خود را دردسترس قرار می‌دهد و این نکته بسیار واضح است. علاوه‌براین، وی نبود موتورهای الکتریکی و باتری در سوپراسپرت فراری را نیز مهم‌تر ارزیابی می‌کند.
این نکته‌ی گلیکن‌هاوس هنگامی معنی‌دار است که از منظر عملکرد طبیعی به خودرو فراری نگاه کنیم. سوپراسپرت گلیکن‌هاوس ۰۰۴CS به تقویت الکتریکی نیازی ندارد تا بخواهد توانایی مشابهی با فراری SF۹۰ داشته باشد؛ اما مدیرعامل این شرکت خودرو بنزینی خود را به‌طورمستقیم با ابرخودرو پلاگین هیبرید فراری مقایسه می‌کند.

گلیکن‌هاوس قصد دارد خودرو سوپراسپرت سه‌صندلی ۰۰۴C را به‌صورت استاندارد با پیشرانه‌ی خورجینی هشت سیلندر LT۴ جنرال موتورز و قدرت ۶۵۰ اسب‌بخار تولید کند؛ درحالی‌که نسخه‌ی LT۵ این پیشرانه با قدرت ۸۰۰ اسب‌بخار نیز به‌صورت آپشن برای خریداران ارائه خواهد شد. خریداران می‌توانند بین جعبه‌دنده‌ی دستی یا خودکار انتخاب کنند و قیمت‌ این خودرو از ۴۰۰ هزار دلار آغاز می‌شود.
بخش دیگری از استدلال جیمز گلیکن‌هاوس نیز نقص دارد. هنوز جزئیات سیستم محرکه‌ی ابرخودرو SCG ۰۰۷ LMP۱ مشخص نیست؛ بااین‌حال، عادلانه به‌نظر نمی‌رسد گلیکن‌هاوس خودرویی مسابقه‌ای را با مدل جاده‌ای فراری مقایسه کند. شرکت گلیکن‌هاوس همچنین قصد دارد ۲۵ دستگاه از نسخه‌ی محدود جاده‌ای SCG ۰۰۷ بسازد؛ بنابراین، باید منتظر بمانیم تا این ابرخودرو وارد بازار شود و آن را با سوپراسپرت فراری SF۹۰ استراداله دقیق‌ مقایسه کنیم.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک