به گزارش ایران پلاک - کمپانی خودروسازی "بی ام و" برای تازه کردن بازار فروش کوچک ترین شاسی بلند خانواده خود یعنی X۱، یک بروزرسانی جدید برای این خودرو ارائه کرده است و حالا می توانیم شاهد یک ظاهر بهتر و جذاب تر نسبت به نسخه اصلی خود باشیم، هرچند این خودرو تنها در ظاهر خود بروزرسانی شده و در باطن خود همان خودروی شاسی بلند X۱ خواهد بود که با آن آشنا هستیم.
تنها یک روز بعد از معرفی نسل جدید "بی ام و سری ۱"، شاهد معرفی نسخه فیس لیفت شاسی بلند X۱ هستیم و این خودرو در قسمت جلوی خود یک جلوپنجره جدید بزرگ تر و جذاب تر با ستون‌ها و حاشیه های کرومی، چراغ های LED با طراحی جدید وهمچنین شاهد اصلاح مجموع سپر اتومبیل و تزریق جذابیت بیشتر به اِلمان های طراحی آن هستیم تا این خودرو بیش از پیش خصوصیات شاسی بلندهای اسپرت و لوکس به خود گرفته و تبدیل به یکی از اولویت های اصلی مشتریان بویژه جوانان برای خرید شود.
شاید در قسمت جلوی اتومبیل شاهد تغییرات بسیار خوبی باشیم و چهره اتومبیل بهتر و جذاب تر از نسخه اصلی خود شده باشد، اما در قسمت عقب اتومبیل شاهد هیچگونه تغییری نیستیم و شرکت خودروسازی "بی ام و" بدون کوچک‌ترین تغییری برچسب فیس لیفت بر روی آن زده و در اختیار مشتریان خود قرار خواهد داد، هرچند قسمت عقب تنها بخش دست نخورده اتومبیل نیست و در بخش فنی اتومبیل نیز هیچگونه تغییری ایجاد نشده است.
بروزرسانی بی ام و X۱ شاید موتور جدیدی برای این شاسی بلند نداشته باشد، اما باعث شده تا پیشرانه های دیزلی آن موفق به کسب استانداردهای آلایندگی یورو ۶ شوند و رهبری آن را نسخه دیزلی sDrive۱۶d برعهده دارد که برای کارکرد ۱۰۰ کیلومتر خود با استفاده از جعبه دنده ۶ سرعته دستی تنها ۴.۱ الی ۴.۴ لیتر مصرف سوخت خواهد داشت و به ازای هر کیلومتر استفاده از پیشرانه دیزلی اتومبیل، تنها ۱۰۷ الی ۱۱۶ گرم گازهای آلاینده تولید خواهد شد. هرچند مصرف سوخت نسخه sDrive۱۶d با گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک دوکلاچه به ازای کارکرد ۱۰۰ کیلومتر اتومبیل بین ۴.۲ الی ۴.۴ لیتر خواهد بود و میزان تولیدی گازهای آلاینده آن هم بین ۱۰۹ الی ۱۱۶ گرم در هرکیلومتر خواهد بود. گفتنی است که پیشرانه محرک این خودرو امکان تولید ۱۱۶ اسب بخار قدرت و ۲۷۰ نیوتن متر گشتاور را خواهد داشت که نتیجه آن می تواند شتاب صفر تا صد ۱۱.۵ ثانیه باشد.
اگر مشتریان بی ام و به دنبال گزینه دیزلی قوی تری باشند، انتخاب دیگر آنان نسخه xDrive ۲۵d خواهد بود که حداکثر خروجی قدرت آن برابر با ۲۳۱ اسب بخار بوده و در دور موتور ۱۵۰۰ الی ۳۰۰۰ دور بر دقیقه نیز امکان تولید ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور وجود خواهد داشت که با هدایت این نیرو به سمت تمامی چرخ های محرک اتومبیل می توان به حداقل شتاب صفر تا صد ۶.۶ ثانیه دست پیدا کرد.
تنها انتخاب مشتریان برای داشتن یک نسخه بنزینی از شاسی بلند "بی ام و X۱"، نسخه xDrive ۲۵i خواهد بود که مجهز به یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژر بوده و امکان تولید ۲۳۱ اسب بخار قدرت و همچنین ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور را خواهد داشت که با دریافت و انتقال این نیرو به کمک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک استپ ترونیک، شتاب صفر تا صد ۶.۵ ثانیه بدست خواهد آمد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک