به گزارش ایران پلاک - کوچک ترین عضو خانواده کمپانی خودروسازی "بی ام و" کار خود را در سومین نسل خود آغاز کرده است و در روز گذشته نسل جدید این خودرو به همراه یک نسخه اسپرت M به طور رسمی معرفی شده و با تغییرات بسیار خوبی که دریافت کرده، می تواند برای کاربران خود کاملا رضایت بخش بوده و قابلیت های پویا و همچنین فضای چشمگیر داخلی در اختیار آنان قرار دهد.
برخلاف روند صنعت خودروسازی که معمولا خودروهای نسل جدید نسبت به قبل خود بزرگ تر می شوند، نسل سوم "بی ام و سری ۳" حدود ۵ میلی متر نسبت به قبل در طول کلی کوچک تر شده و حالا طول کلی آن به عدد ۴۳۱۹ میلی متر رسیده است و همین موضوع باعث شده تا شاهد کاهش ۲۰ میلی متری فاصله بین دو محور اتومبیل و رسیدن به ۲۶۷۰ میلی متر باشیم، اما در مقابل عرض اتومبیل حدود ۳۴ میلی متر افزایش و همچنین ارتفاع اتومبیل ۱۳ میلی متر افزایش پیدا کرده است تا در مجموع طول کلی ۴۳۱۹ میلی متری، عرض ۱۷۹۹ میلی متری، ارتفاع ۱۴۳۴ میلی متری و همچنین فاصله بین دو محور ۲۶۷۰ میلی متری بر روی نسل جدید "بی ام و سری ۳" داشته باشیم که با طراحی نسل جدید "بی ام و" یک ترکیب فوق العاده برای مسحور کردن چشم بینندگان بوجود آمده است.
در داخل کابین به لطف بهینه سازی فوق العاده، باوجود کاهش طول کلی اتومبیل شاهد افزایش ۳۳ میلی متری فضای پای سرنشینان عقب هستیم و در کنار آن حدود ۱۹ میلی متر به ارتفاع سقف داخل کابین اضافه شده و همچنین عرض اتومبیل در داخل کابین نسبت به نسل قبل حدود ۱۳ میلی متر افزایش پیدا کرده است تا در مجموع ۲۰ لیتر فضای بیشتر بار بدست آید. در حالت استاندارد، حجم فضای بار اتومبیل معادل ۳۸۰ لیتر خواهد بود، اما با جمع کردن صندلی های عقب اتومبیل می توان حجم فضای بار اتومبیل را به حداکثر ۱۲۰۰ لیتر افزایش داد تا برای کاربران خود بیش از پیش کاربردی تر باشد.
در بخش فنی، نسل جدید سری ۱ با سه موتور دیزلی و دو موتور بنزینی در دسترس خواهد که قدرتمندترین آن مربوط به نسخه اسپرت M۱۳۵i xDrive می شود و درست همانند خودروی شاسی بلند X۲ M۳۵i، دارای قدرت ۳۰۲ اسب بخاری در کنار گشتاور ۴۵۰ نیوتن متری خواهد بود که متصل به یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک بوده و می تواند شتاب صفر تا صد ۴.۸ ثانیه داشته باشد. از ماه نوامبر این نسخه اسپرت به همراه یک پکیج اختیاری "M پرفورمنس" عرضه خواهد شد، اما حداکثر سرعت آن بر روی ۲۵۰ کیلومتر برساعت محدود شده است.
نسخه پایه سری ۱ نسل جدید را می توانیم مدل ۱۱۸i معرفی کنیم که بر روی آن یک موتور ۱.۵ لیتری سه سیلندر توربوشارژر با توان خروجی ۱۳۸ اسب بخاری و گشتاور ۲۲۰ نیوتن متری نصب شده و نیروی خود را از طریق جعبه دنده ۶ سرعته دستی به عنوان گزینه استاندارد و یا جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک قابل سفارش به سمت چرخ های محرک جلو ارسال خواهد کرد.
اگر پیشرانه های دیزلی را ترجیح می دهید، شرکت خودروسازی "بی ام و" سه انتخاب برای شما در نظر گرفته است که اولین آن یک موتور ۱.۵ لیتری سه سیلندر ۱۱۴ اسب بخاری با گشتاور ۲۷۰ نیوتن متری خواهد بود که بر روی نسخه ۱۱۶d مورد استفاده قرار گرفته و با جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا ۷ سرعته خودکار به مشتریان عرضه می شود.
انتخاب دوم دیزلی مشتریان یک موتور چهار سیلندر ۲ لیتری بر روی نسخه ۱۱۸d خواهد بود که امکان تولید ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور داشته و نیروی خود را از طریق جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا جعبه دنده اتوماتیک ۸ سرعته به سمت چرخ ها ارسال خواهد کرد.
آخرین انتخاب مشتریان هم نسخه ۱۲۰d xDrive خواهد بود که می توانند خروجی قدرت ۱۸۸ اسب بخاری و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متری به لطف یک پیشرانه چهار سیلندر دیزلی ۲ لیتری داشته باشند که به طور انحصاری با جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک ارائه شده و نیروی محرک آن به تمامی چرخ ها ارسال خواهد شد.


منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک