به گزارش ایران پلاک - برای سومین‌بار متوالی در ابن فصل، والتری بوتاس بهترین زمان‌گیری را در دور تعیین خط گرندپری‌ داشت. فردا در مسابقه اصلی، رانندگان مرسدس، از جایگاه اول و دوم استارت می‌زنند.
ساعاتی قبل، پیست بارسلونا شاهد هنرنمایی رانندگان مرسدس بنز بود تا باز هم، تفاوت آن‌ها با رقبا آشکار شود. در پایان زمان‌گیری امروز، والتری بوتاس توانست با زمان یک دقیقه و ۱۵.۴۰۶ ثانیه، به پول پوزیشن برسد. لوئیس همیلتون، دیگر راننده‌ی مرسدس بنز توانست با زمان یک دقیقه و ۱۶.۰۴ ثانیه دوم شود؛ درحالی‌که سباستین فتل و مکس ورشتاپن به‌ترتیب از تیم‌های فراری و ردبول، دوم و سوم شدند. چارلز لکرک، راننده‌ی دوم فراری هم با زمان یک دقیقه و ۱۶.۵۸۸ ثانیه، از خط چهارم استارت خواهد زد.
اسپانیا، یکی از باسابقه‌ترین مکان‌ها در تاریخ رقابت‌های فرمول یک است. پیست سرعت بارسلون کاتالونیا از سال ۱۹۹۱، میزبانی رقابت‌های جایزه بزرگ اسپانیا را دراختیار دارد؛ اما برگزاری اولین مسابقه‌ی فرمول یک در این کشور، به سال ۱۹۱۳ بازمی‌گردد. پیست بارسلون با گنجایش بیش از ۱۴۰ هزار تماشاگر و مسیری به‌طول ۴.۶۲۷ کیلومتر، تعداد ۱۶ پیچ دارد. این محل یکی از بهترین مکان‌ها برای مسابقات فرمول یک جهانی به‌ادعای رانندگان و کارشناسان است. میشائیل شوماخر، راننده‌ افسانه‌ای رقابت‌های جایزه بزرگ، با ۶ بار قهرمانی در بارسلون، رکورددار است. از رانندگان حاضر در مسابقه‌ی اصلی، لوئیس همیلتون با ۳ بار قهرمانی در بارسلون، پیشتاز است. کیمی رایکونن و فرناندو آلونسو هم با ۲ بار قهرمانی در فرمول یک کاتالونیا، پرافتخارتر از دیگران هستند.
رقابت نهایی فرمول اسپانیا، فردا یک‌شنبه ساعت ۱۷:۴۰ به‌وقت ایران برگزار خواهد شد. این مسابقه، از شبکه ورزش صدا و سیما پخش مستقیم نمی‌شود.

منبع :‌ زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک