به نقل از ایرنا ،در این دیدار طرفین بر زمینه‌ همکاری‌های آینده و چگونگی این همکاری‌ها در بخش قطعه سازی خودرو، جذب کمک‌های کارشناسی و فنی «جترو» شامل آموزش و گسترش ارتباطات کارشناسان فنی در بخش قطعه‌سازی تاکید و پیشنهادهایی برای آموزش و اجرای روش های مدرن بهبود هزینه ها، کیفیت، تحویل و توسعه (QCDD)، مدیریت جی.آی.تی(JIT) و روش کایزن (بهبود مستمر فرایند تولید) در سطح بنگاه‌های منتخب قطعه سازی مطرح کردند.
ماسویوکی نماینده بخش قطعه سازی خودرو سازمان تجارت خارجی ژاپن در این دیدار از همکاری کارشناسان و مهندسان ژاپنی به صورت کوتاه و بلند مدت با دست اندکاران صنعت قطعه سازی ایران خبر داد.
محمدرضا رضوی رئیس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت نیز ضمن ابراز رضایت از همکاری کارشناسان ژاپنی با قطعه سازان ایرانی افزود: همکاری در این زمینه با ایران به طور عمده از طریق سرمایه‌گذاری و همکاری‌ شرکای اروپایی یا کره‌ای ها با قدمتی طولانی شکل گرفته است.
وی با بیان اینکه در گذشته حضور ژاپن در بازار ایران فقط در قالب واردات خودرو بوده است، گفت: تعامل و همکاری با صنعت خودرو و قطعه سازی ژاپن، سبب خارج شدن از فضای تک‌بعدی، افزایش بهره‌وری و ارتقاء کیفی صنعت خودرو و قطعه سازی ایران خواهد شد.
رضوی اظهار کرد: همکاری با شرکت های قطعه سازی ژاپنی از طریق روش های مختلف سرمایه گذاری در ایران زمانی برای قطعه سازان داخلی معنا خواهد داشت که بدانند حاصل نهایی این سرمایه‌گذاری، دستیابی به بازارهای بین المللی صادراتی از جمله صادرات قطعه به ژاپن خواهد بود. همانند همکاری مکزیک و ژاپن که در نهایت منجر به حضور موفق صنعت خودرو و قطعه سازی مکزیک در بازار امریکا شد و تحت این شرایط آمادگی خود را برای همراهی و جلب همکاری مقامات داخلی مرتبط با قطعه سازی خودرو اعلام کردند.
در این دیدار با توجه به پیشینه همکاری‌های موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در بهره‌گیری از خدمات جترو، زمینه ادامه این همکاری‌ها و برگزاری جلساتی در این زمینه از سوی دوطرف مورد استقبال قرار گرفت و توافق شد در جلسه های آینده، جزئیات آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک