به گزارش ایران پلاک - شرکت رنجرور به‌تازگی با همکاری شرکت هواپیمایی ویرجین، خودروی جدیدی با نام Astronaut Edition را معرفی کرده است.
گروه خدمات مخصوص خودروهای رنجرور به‌تازگی نسخه‌ی جدیدی با نام Astronaut Edition را معرفی کرده است. این نمونه تنها برای مشتریانی که در برنامه‌ی سفر فضایی شرکت Virgin Galactic ثبت‌ نام کرده‌اند در دسترس خواهد بود. رنجرور Astronaut Edition (کلمه‌ی Astronaut به‌معنی فضانورد) بر پایه‌ی رنجرور اتوبیوگرافی ساخته‌شده و از ویژگی‌های ظاهری و داخلی منحصربه‌فردی بهره می‌برد.
ساخت این خودرو قسمتی از برنامه‌ی مشترک بین رنجرور و ویرجین است. تاکنون بیش از ۶۰۰ نفر به‌عنوان فضانوردان آینده برای سفر فضایی این شرکت ثبت‌نام کرده‌اند. از تغییرات ظاهری مهم می‌توان به رنگ آبی مخصوص با نام Zero Gravity، طراحی منحصربه‌فرد نور خوش‌آمدگویی و نشان Astronaut Edition در قسمت پشتی و کناری خودرو اشاره کرد.
در قسمت داخلی از نشان گرافیکی مخصوص استفاده شده که در قسمت کنسول وسط فیبرکربنی و زیردستی و دستگیره‌های آلومینیومی در‌ها دیده می‌شود. در قسمت جا‌لیوانی‌ها از دو دیسک استفاده شده که بر پایه‌ی محافظ هواپیمای یونیتی ویرجین ساخته‌شده است. در یکی از دیسک‌ها، سخنی از ریچارد برنسون، مدیرعامل شرکت ویرجین و در دیگری، جزئیات سفر هوایی نمایش داده شده است.
هنگامی که خریداران، سفر هوایی خود با فضاپیمای ویرجین را تجربه کنند، این دیسک‌ها با محافظ چوبی فضاپیمایی که با آن سفر کرده‌اند، تعویض خواهند شد. رنجرور Astronaut Edition با انتخاب‌های مختلف برای پیشرانه معرفی شده است. از جمله پیشرانه‌های درنظر گرفته‌شده برای این نمونه، می‌توان به پیشرانه‌ی هیبرید با ۳۹۸ اسب‌بخار قدرت و پیشرانه‌ی ۵.۵ لیتری ۸ سیلندر سوپرشارژ ۵۱۸ اسب‌بخاری با کد P۵۲۵ اشاره کرد.
قیمت رنجرور Astronaut Edition هنوز مشخص نشده است. با وجود این، قیمت درنظر گرفته‌شده برای رنجرور اتوبیوگرافی از ۱۰۳,۱۳۰ پوند آغاز شده و رزرو ۹۰ دقیقه‌ای یک پرواز ویرجین گالاتیک نیز ۱۹۰,۰۰۰ پوند و هر بلیط سوار فضایی این شرکت ۲۵۰,۰۰۰ پوند (حدود ۳۲۵,۰۰۰ دلار) قیمت دارد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک