به گزارش ایران پلاک - تیم مرسدس AMG در ساخت ابرخودرو AMG One با مشکل آلایندگی پیشرانه مواجه شده است و عرضه‌ی این مدل احتمالا تا پاییز سال ۲۰۲۰ به تعویق می‌افتد.
با تغییر قوانین آلایندگی اروپا، اکنون تیم مرسدس AMG در روند ساخت ابرخودرو AMG One با مشکل رو‌به‌رو شده است. در استاندارد جدید WLTP، ابرخودرو AMG One با پیشرانه ۶ سیلندر توربوشارژ خودروهای فرمول یک، نتوانسته است استاندارد لازم یورو ۶ را کسب کند؛ اما راه‌حلی برای این مشکل وجود دارد.
روند ساخت ابرخودرو AMG One توسط دپارتمان خودروهای اسپرت مرسدس بنز با فراز‌و‌نشیب‌های فراوانی مواجه بوده است. پیشرانه ۱.۶ لیتری ۶ سیلندر توربوشارژ این خودرو مستقیما از خودروهای فرمول یک تیم مرسدس گرفته شده و با اعمال کوچک‌ترین تغییرات، با سیستم هیبریدی به‌همراه سه موتور الکتریکی هماهنگ شده است. اگر استاندارد NEDC هنوز در اروپا اعتبار داشت، ابرخودرو AMG One به احتمال زیاد استانداردهای آلایندگی لازم را کسب می‌کرد؛ اما اکنون این‌طور به‌نظر می‌رسد که AMG One در کسب استاندارد آلایندگی یورو ۶ که از پاییز سال ۲۰۱۸ اجباری شده، ناکام مانده است.
مشکل آنجا بود که نصب پیشرانه ۱۰۰۰ اسب‌بخاری در خودرو نهایی، بدون هیچ‌گونه تغییر رفتاری پیش‌بینی شده بود. به‌گفته‌ی توبایس مِرس، راه‌حل این مشکل، استفاده‌از یک فیلتر مخصوص بود که در آن زمان فرایند ساخت مدل AMG One را با تأخیر مواجه می‌کرد. مِرس اعلام کرده است که تصمیم نهایی برای عرضه‌ی اولین نمونه‌ها به مشتریان تا چند هفته آینده مشخص خواهد شد. قبل‌تر، تیم مرسدس AMG پیش‌بینی کرده بود که اولین مدل‌های ابرخودروی AMG One تا پاییز سال ۲۰۱۹ عرضه شوند؛ اما اکنون باتوجه‌به مشکلات پیش‌آمده، پیش‌بینی می‌شود که عرضه‌ی این خودرو تا سال ۲۰۲۰ به تعویق بیفتد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک