به گزارش ایران پلاک - شرکت تیونینگ آبارث به مناسبت هفتادمین سال تأسیس این شرکت مدلی جدید از فیات ۵۰۰ را با نام ۵۹۵ Essesse رونمایی کرده است.

آبارث اولین مدل فیات ۵۰۰ Essesse را ۱۰ سال پیش معرفی کرد یعنی زمانی‌که فیات ۵۰۰ مدل ۲۰۰۹ به بازار آمده بود. اما برای سال ۲۰۱۹ مدل جدیدی از این خودرو با نام ۵۹۵ معرفی شده است که قوی‌ترین نسخه‌ی فیات ۵۰۰ نیز محسوب می‌شود. پیشرانه‌ی ۱.۴ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ این خودرو می‌تواند ۱۸۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند.
از دیگر امکاناتی که آبارث روی فیات ۵۰۰ نصب کرده است، باید به سیستم اگزوز اسپرت، دیفرانسیل لغزش محدود، ترمزهای برمبو با کالیپرهای قرمز رنگ، ترمزهای دیسکی خنک شونده، رینگ اسپرت ۱۷ اینچی به رنگ سفید و رنگ آمیزی جدیدی برای بدنه و قاب آینه‌های جانبی اشاره کرد.
در این خودرو که پرچم‌دار مدل‌های فیات شناخته می‌شود، از فیلتر هوای اسپرت ساخت BMC استفاده شده است که هوای بیشتری را برای پیشرانه تأمین می‌کند. کمک فنرها نیز با انواع اسپرت ساخت Koni تعویض شده‌اند تا شاهد پایداری بهتری باشیم. درون کابین ۵۹۵ Essesse صندلی‌های اسپرت از جنس فیبر کربن مشاهده می‌شوند و در برخی نقاط دیگر نیز از تزیینات فیبر کربنی استفاده شده است. نمایشگر ۷ اینچی این خودرو با اپل کارپلی و اندروید اتو نیز سازگار است تا کاربران به‌راحتی قادر به کنترل سیستم چندرسانه‌ای با گوشی‌هوشمند خود باشند.
به‌گفته‌ی آبارث، صندلی‌های فیبر کربنی خودرو به‌صورت سفارشی ساخته شده‌اند و بهترین حمایت از بدن راننده را به عمل می‌آورند. قیمت فیات ۵۹۵ Essesse در بازار انگلستان از ۱۶ هزار پوند (حدود ۲۱ هزار دلار) آغاز می‌شود در گران‌ترین نسخه به ۲۷ هزار پوند می‌رسد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک