به گزارش ایران پلاک - بی ام و M۵ اتاق E۶۰ در سال ۲۰۰۵ معرفی شد و یکی از پر طرفدارترین خودروهای اسپرت در تاریخ بی ام و است. این سدان قدرتمند به یک موتور ۵ لیتری V۱۰ تنفس طبیعی با کد S۸۵ مجهز است. این خودرو اولین سدانی بود که با موتور ۱۰ سیلندر بنزینی تولید شد و در زمان خود یکی از سریع ترین سدان های جهان بود.
نزدیک به ۱۰ سال از توقف تولید این خودروی افسانه ای می گذرد اما مشخصات M۵ E۶۰ آنقدر قابل توجه است که ما را با این فکر بیاندازد که آن را بی ام و های امروزی مقایسه کنیم.
وبسایت Carwow همین کار را انجام داده و M۵ قدیمی را در برابر دو محصول مدرن بی ام و قرار داده است. این دو مدل M۱۴۰i و ۸۴۰d هستند. هر دوی این مدل ها با موتورهای توربوشارژر دار خود از سریع ترین محصولات این شرکت هستند. هاچ بک M۱۴۰i یک موتور ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو دارد که می تواند ۳۳۵ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند. این هاچ بک دیفرانسیل عقب مزیت وزن کمتر را هم نسبت به رقبای خود دارد.
مدل بعدی کوپه ی لوکس ۸۴۰d است. موتور دیزلی قدرتمند این خودرو نیز از نوع ۶ سیلندر خطی توربو است و می تواند ۳۱۵ اسب بخار قدرت و ۶۸۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند و آن را به هر چهارچرخ خودرو انتقال دهد.
اما M۵ کهنه کار از موتور ۱۰ سیلندر خود ۵۰۷ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتون متر گشتاور بیرون کشیده است و آن را با یک گیربکس ۷ دنده SMG به چرخ های عقب انتقال می دهد.
رقابت درگ بین این سه خودرو بسیار دیدنی است، آن را به هیچ وجه از دست ندهید.


منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک