به گزارش ایران پلاک - مالکان خودرو و موتورسیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، می‌توانند ازطریق سامانه دولت همراه، برای دریافت کارت سوخت ثبت‌نام کنند.

درحالی‌که اخبار رسیده حاکی از در پیش‌بودن تغییرات در نحوه‌ی عرضه‌ی بنزین و تغییر در قیمت این فراورده نفتی حکایت می‌کند، ساعاتی پیش اطلاعیه جدید دولت درباره‌ی کارت سوخت منتشر شد. شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

مالکان خودرو و موتورسیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، می‌توانند از ساعت ۲۴ مورخ ۸اردیبهشت، با مراجعه به سامانه www.mob.gov.ir و همچنین اپلیکیشن دولت همراه یا کد دستوری #۴*، تقاضای خود را به‌منظور دریافت کارت سوخت ثبت کنند.
اطلاعیه‌ی شرکت ملی پخش تأکید می‌کند مالکان خودروهای عمومی و دولتی و مالکان خودروها در استان سیستان‌و‌بلوچستان که پیش‌ازاین در دفاتر پلیس+۱۰ درخواست خود را ثبت کرده‌اند، به مراجعه به سامانه نیاز ندارند و کارت سوخت به نشانی آن‌ها ارسال خواهد شد. درضمن، تمام مراحل ثبت‌نام صرفا غیرحضوری و ازطریق سامانه دولت همراه انجام می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در حالی از تصمیم‌گیری‌نشدن درباره افزایش قیمت بنزین در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا خبر داد که جدیدترین اخبار تأییدنشده حاکی از تغییر نرخ بنزین به رقم ۲۵۰۰ تومان در آینده‌ی نزدیک است. با قوت‌گرفتن احتمال افزایش قیمت بنزین، بازار گمانه‌زنی‌ها نیز در‌این‌زمینه داغ‌تر شده است. در جدیدترین اخبار شنیده‌شده، قیمت ۲۵۰۰ تومان با سهمیه‌ی ۶۰ لیتر در ماه به‌عنوان گمانه‌زنی ویژه درباره‌ی تصمیم دولت‌مردان مطرح می‌شود؛ اما برخی نیز هنوز بر قیمت احتمالی ۱۵۰۰ تومان با سهمیه‌ی ۴۰ لیتر در ماه پافشاری می‌کنند.
بااین‌حال، نمایندگان مجلس نظر دیگری دارند و افزایش قیمت بدون گذر از صحن بهارستان را غیرمحتمل می‌دانند. در‌این‌باره علی بختیار، عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز اخیرا گفته بود:

مجلس در سال ۱۳۹۸ تصمیمی درباره‌ی افزایش قیمت بنزین یا سهمیه‌بندی آن نگرفته است. تنها بحثی که مطرح‌ شد درزمینه‌ی جبران خسارات ناشی از سیل بود که مجلس ۲۰۰ تومان نرخ بنزین یا گازوئیل را افزایش دهد و مانع برداشت منابعی از صندوق توسعه ملی شود که به نتیجه‌ای نرسید. بنابراین، آنچه در مجلس می‌گذرد، مخالفت با سهیمه‌بندی و افزایش نرخ بنزین در سال ۱۳۹۸ است.

درمقابل، محمدرضا پورابراهیمی به جلسه‌ی دیروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اشاره کرد و گفت:

در جلسه‌ی روزهای گذشته، درباره‌ی قیمت بنزین بحث و گفت‌وگویی نشد. فعلا درباره‌ی سناریوهای سهمیه‌بندی بنزین صحبتی نمی‌کنم؛ زیرا به التهاب در بازار دامن می‌زند.
با تمام این‌ها، به‌نظر می‌رسد عزم دولت در افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین جدی است و تصمیم نهایی نیز در ساعات یا روزهای آینده اعلام شود. برخی اخبار تأییدنشده نیز از اعلام تصمیم نهایی دولت طی امروز خبر می‌دهند.


منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک