به گزارش ایران پلاک - چانگان CS۳۵ را می¬توان یکی از خودروهای چینی موفق در بازار دانست که از همان ابتدای ورود به بازار، به واسطه همکاری چانگان و فورد، مشتریان دیدی مثبت نسبت به آن داشتند و در پیش فروشهای ساپیا، شاهد استقبال پرشور خریداران از این خودرو بودیم. رقبای اصلی چانگان CS۳۵ را در بازار خودروهایی همچون جک S۳ ، لیفان X۵۰ و ام وی ام X۲۲ تشکیل می دهند و اخیرا بایک X۲۵ نیز به این رقابت افزوده شده است.
هاچ بک های کراس مدتی نسبتا طولانی را به عنوان خودروهایی خوش قیمت با کارایی مناسب بودند که خریداران قابل توجهی را به خود جلب کردند. با این حال، افزایش قیمتهای صورت گرفته در بازار خودرو، موجب کوتاه ماندن دست خریداران بسیاری از این گونه خودروها شده است. از سوی دیگر همکاری چانگان و فورد، مانع از توسعه فعالیت های این خودروسازی در کشورمان شده است. با این حال، چانگان CS۳۵ از نظر ظاهری خودرویی اصولی است که چهره تهاجمی و ویژگیهای آفرودی را ندارد، اما سبک کلی و کلاس بدنه آن به طور کلی با هاچ بک ها فرق دارد و به خوبی توانسته یک کراس اوور کوچک باشد.
چانگان CS۳۵ همانند بسیاری دیگر از خودروهای هم کلاس و هم قیمت ساخت چین، به یک پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی و گیربکس چهارسرعته تشکیل شده که در کنار هم نوید یک کراس اوور شهری با مصرف سوخت مناسب را می دهند و از سوی دیگر، کسل کنندگی گیربکس های CVT را نیز ندارد. از جمله مهم ترین نقاط ضعف چانگان CS۳۵ باید به صدای نسبتاً زیاد پیشرانه در دور موتورهای بالا و سبک بودن بیش از حد ضرایب دنده سه و چهار اشاره کرد که کاهش کشش خودرو در سرعت‌های بالا را موجب می شود. از سوی دیگر، چانگان CS۳۵ شخصیت یک خودرو شهری را دارد و می تواند برای مصارف درون شهری خانواده ها یا استفاده جوانان مناسب باشد. با این حال، احتمال بروز مشکل کمبود قطعات و دشواری دسترسی به خدمات در چانگان CS۳۵ بیشتر از رقبایش دیده می شود. با این حال هنوز هم عده ای اعتقاد دارند که چانگان CS۳۵ از رقیب فرانسوی – رومانیایی خود، یعنی رنو ساندرو استپ وی ارزش خرید بیشتری دارد. در جدول زیر به بررسی قیمت چانگان CS۳۵ در بازار آزاد پرداخته ایم.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک