به گزارش ایران پلاک - با هدف سرمایه‌گذاری در صنعت خودروسازی، هواوی اولین ماژول ۵G دنیا را برای کاربرد در خودروهای خودران آینده رونمایی کرد.

هواوی ادعا می‌کند اولین سخت‌افزار ارتباطی ۵G را برای کاربرد در صنعت خودروسازی جهان ارائه کرده است. دوشنبه هفته گذشته، این شرکت ماژول جدید MH۵۰۰۰ خود را رونمایی کرد که براساس تراشه Balong ۵۰۰۰ ۵G ساخته شده و اوایل سال جاری میلادی طی مراسمی معرفی شد. به‌گزارش رویترز، ماژول جدید هواوی در نمایشگاه خودرو شانگهای نمایش داده شد و می‌تواند برای خودروهای آینده بسیار مفید باشد.
سخن‌گوی هواوی دراین‌زمینه گفت:

به‌عنوان محصول ارتباطی مهم برای حمل‌ونقل هوشمند خودرو در آینده، ماژول ۵G هواوی می‌تواند صنعت خودروسازی را به‌سمت دوران ۵G ارتقا دهد. ما در نظر داریم تا در نیمه دوم سال جاری، با استفاده از این ماژول جدید، فناوری شبکه ۵G را برای بخش خودرو تجاری‌سازی کنیم.

استفاده از فناوری ۵G می‌تواند شرایط را برای ارتقای خودرو متصل و ورود آن‌ها به بازار فراهم کند و هواوی قراردادهایی با برخی خودروسازان چینی ازجمله دانگ‌فنگ و FAW و چانگان امضا کرده تا فناوری جدید خود را روی خودروهای متصل آن‌ها آزمایش کند.

غول فناوری چینی در سال‌های اخیر، به‌شدت روی فناوری خودرو خودران سرمایه‌گذاری می‌کند و در سال ۲۰۱۸، OceanConnect IoT را در کراس‌اور دی‌اس ۷ کراس‌بک رونمایی کرد؛ پلتفرمی که در خودرو متصل و خانه‌های هوشمند و شهرهای هوشمند کاربرد دارد و امکان برقراری ارتباطات یکپارچه و ایمن بین خودرو و فضای ابری را فراهم می‌کند.
بااین‌حال، ترویج این فناوری در بازار ایالات متحده ممکن است مشکل‌ساز باشد؛ زیرا کاخ‌سفید پیش از این هواوی را متهم کرده که می‌تواند از فناوری ۵G برای جاسوسی استفاده کند. درواقع اوایل سال ۲۰۱۹، وزارت دادگستری ایالات متحده ۱۳ مورد اتهام کیفری علیه این شرکت صادر کرد. وزارت دادگستری آمریکا بر مقاصد جاسوسی از محصولات شرکت چینی اصرار کرده است؛ اما هواوی هرگونه تخلف دراین‌زمینه را رد می‌کند.
درهرصورت، هواوی تنها شرکت فناوری نیست که قصد دارد وارد صنعت خودروسازی شود. به‌عنوان مثال، انویدیا که به ساخت واحد پردازش گرافیکی رایانه شناخته می‌شود، شدیدا علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در فناوری‌های خودران است و هم‌اکنون روی نرم‌افزار و سخت‌افزار خودران کار می‌کند. انویدیا در آخرین همکاری خود با شرکت‌های خودروسازی، تراشه مخصوصی برای سیستم اتوپایلوت تسلا تولید کرد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک