به گزارش ایران پلاک - در طی چند روز گذشته توجه بسیاری از ما تماما مشغول به نمایشگاه خودرو نیورک ۲۰۱۹ بوده است در حالی که در همین زمان نمایشگاه خودرو شانگهای نیز با خود اتفاقات بزرگ و مهمی به همراه داشته است. از جمله بزرگترین این اتفاقات رونمایی شرکت بریتانیایی آستون مارتین از اولین خودروی تمام برقی خود "Rapide E" میباشد.
خودروی یاد شده مجهز به موتوری ۶ لیتر و ۱۲ سیلندر میباشد که به چرخ های عقبی متصل بوده و آنها را به حرکت در میآورد. باتری ۸۰۰ ولت قدرتمند استفاده شده برای این خودرو در لایه های کولار و فیبر کربن پیچیده شده و دارای بیش از ۵,۶۰۰ سلول Lithium-Ion میباشد.این مشخصات در کنار هم سبب میشوند خودروی Rapide-E چیزی در حدود ۶۰۱ اسب بخار خالص قدرت و گشت آوری معادل ۹۵۰ نیوتن بر متر گشت آور داشته باشد.
بر اساس گفته های آستون مارتین این خودرو قادر است ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در مدت زمانی کمتر از ۴ ثانیه طی کند و حداکثر سرعتی معادل ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد. با وجود این مشخصات اینطور به نظر میآید که اولین خودروی این شرکت بزرگ به هیچ عنوان ناامید کننده نخواهد بود، تا آنجایی که مدل استاندارد باتری این خودر میتواند تنها در مدت زمان اندکی معادل ۳ ساعت به طور کامل شارژ شود.
گفتنی است که ویژگی های این خودرو تنها محدود به باتری و موتور قدرتمند آن نمیشود و یکی از مواردی که باید به آن اشاره کرد قرار گرفتن یک نمایشگر ۱۰ اینچی در پشت فرمان Rapid E توسط شرکت آستون مارتین میباشد و همچنین علاوه بر آن این شرکت از چرخهای آلومینیومی برای افزایش کارایی و بهبود فرایند خنک شدن ترمز استفاده کرده است.
اگرچه Rapid E اولین خودروی کاملا پاک آستون مارتین میباشد اما قطعا بزرگترین خودروی تماما برقی این شرکت نخواهد بود. تنها ۱۵۵ عدد از خودروی یاد شده تولید خواهد شد و Rapid E تنها به عنوان نقطه شروعی برای نسل جدید خودروسازی این شرکت بزرگ میباشد.
اینطور به نظر میرسد که این خودروی جدید به زودی برای سفارش بر روی سایت‌ها قرار خواهد گرفت اما قیمت آن تنها در دسترس افرادی که خواهان آن هستند قرار خواهد گرفت.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک