به گزارش ایران پلاک - بر اساس آمار منتشر شده توسط گمرک در سال ۹۷، واردات قطعات منفصله خودروی سواری بنزینی با حجم سیلندر ۲۰۰۰ سی‌سی با ساخت داخل ۱۴ تا کمتر از ۳۰ درصد ارزشی بالغ بر یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون دلار داشته که در رتبه سوم اقلام وارداتی در حوزه واردات قطعات را شامل شده است. این میزان واردات در شرایطی است که واردات قطعات منفصله درسال ۹۶ بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۱ میلیون دلار بوده و رتبه نخست را در جدول اقلام وارداتی به خود اختصاص داده بوده است. پس این آمار نشان می‌دهد که واردات قطعات منفصله در سال ۹۷ با افت ۴۲۱ میلیون دلاری روبه رو بوده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، این آمار نشان دهنده افت ۲۳.۳ درصدی واردات قطعات منفصله در سال ۹۷ است. سقوط به رتبه سوم جدول اقلام وارداتی در سال گذشته را نمی‌توان بی ارتباط با بازگشت تحریم‌ها دانست، تحریم‌هایی که از مرداد ۹۷ آغاز و در آبان ماه تکمیل شد. این تحریم‌ها باعث کاهش محصولات مونتاژی خودروسازان در داخل شد.
حال با توجه به تحریم‌ها و مشکلات بانکی، خودروسازانی که تا پیش از این اجازه مونتاژ محصولات خود را در ایران می‌دادند، دیگر مایل به ادامه همکاری با این شرایط نباشند. در این شرایط خودروسازان می‌توانند فقط با کمک دولت و ارائه راهکارهای مناسب راه را برای ادامه حضور محصولات مونتاژی در خط تولید خود هموار کنند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک