به گزارش ایران پلاک - خودروهای الکتریکی روز به روز در حال گسترش بازار خود هستند و موفقیت های شرکت هایی همانند تسلا و بی وای دی ، این فروش را تسریع می بخشد. به تازگی، طبق آمار منتشر شده از فروش خودرو در نروژ، فروش خودروهای الکتریکی در ماه گذشته میلادی، از میزان فروش خودروهای دیزلی و بنزینی پیشی گرفته است. خودروهای برقی موفق شدند در ماه گذشته در نروژ، ۵۸.۴ درصد از کل حجم فروش خودرو را به خود تخصیص دهند.
نروژ به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت در جهان، حامی افزایش استفاده از خودروهای الکتریکی است و با حمایت هایی که دولت این کشور از فروش خودروهای برقی انجام می دهد، قرار است تا سال ۲۰۲۵ فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در این کشور به صفر برسد. برای تحقق این رویای بلندپروازانه، دولت نروژ خریداران خودروهای الکتریکی را از پرداخت ۲۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف می کند. همچنین مالکان این خودروها از پرداخت موارد مربوط به انتشار گازهای آلاینده از اگزوز معاف هستند. تخفیف در استفاده از مواردی نظیر پارکنیگ و اتوبان ها نیز شامل حال این افراد می شود.
تسلا مدل ۳ در ماه گذشته میلادی در نروژ، پرفروش ترین خودرو الکتریکی بوده است. ماه گذشته از این مدل ۵،۳۱۵ دستگاه به فروش رسید که در نوع خودش یک رکورد محسوب می شود. در ماه گذشته همچنین ۳۴۶۹ دستگاه خودرو هیبریدی در این کشور فروش رفت که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ده درصد کاهش را نشان می دهد. فروش خودروهای بنزینی و دیزلی نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل به کمترین میزان رسیده است. به گزارش انجمن تجارت بین المللی نروژ دهمین مقصد برای صادرات وسایل نقلیه از آمریکاست و به گفته انجمن خودروهای الکتریکی نروژ، پیش بینی می شود نیمی از خودروهای فروخته شده در سال ۲۰۱۹ در این کشور، الکتریکی باشند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک