به گزارش ایران پلاک - ابرخودروی استون مارتین با نام Valkyrie می تواند ۱۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند. این خودرو از یک موتور V۱۲ ساخت کازوورث استفاده می کند که توانایی دور گیری تا ۱۱۱۰۰ دور بر دقیقه را دارد و حداکثر قدرت خود را نیز در ۱۰۵۰۰ دور بر دقیقه تولید می کند. این موتور تنفس طبیعی ۶.۵ لیتری به تنهایی ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و ۷۴۰ نیوتون متر گشتاور دارد و موتور برقی نیز ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۲۸۰ نیوتون متر گشتاور تولید می کند.
در توسعه ی این ابر خودروی انگلیسی نام های بزرگی همچون ریماک، ردبول، کازورث و Integral powertraim ltd به چشم می خورند.
استون مارتین والکری
بسیاری از خودروسازانی که اتومبیلی در این کلاس تولید می کند سعی می کنند خودروی خود را یک اتومبیل مسابقه ای برای خیابان معرفی کنند اما استون مارتین در توصیف والکری گفته که این خودرو از مهندسی خودروهای فرمولا وان دهه ۱۹۹۰ بهره مند است و ما پس از دو دهه پیشرفت در زمینه ی موارد، طراحی و قابلیت این موتورها را وارد یک خودروی خیابانی کردیم.
استون مارتین والکری
استون مارتین برای آن دسته از مشتریانی که نمی خواهند با خودروی خود در خیابان رانندگی کنند و تنها دوست دارند در پیست رانندگی کنند یک پکیج با نام AMR Track Performance نیز دارد که شامل بدنه ای متفاوت، ترمزهای تیتانیومی، رینگ منیزیمی کربنی و سیستم تعلیق متفاوت می شود. به گفته ی استون مارتین نسخه ی مخصوص پیست ۸ درصد عملکرد بهتری از نسخه ی استاندارد این خودرو دارد.
استون مارتین تنها ۱۵۰ دستگاه از مدل والکری را تولید خواهد کرد و این خودروها با قیمت ۳.۲ میلیون دلار تا پایان امسال وارد بازار خواهند شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک