به گزارش ایران پلاک - به‌تازگی فهرست برترین خودروهای سال ۲۰۱۹ منتشر شده که در آن ۳ خودروی برتر در ۶ کلاس مختلف معرفی شدند.
دقیقا یک ماه پس از منتشر شدن فهرست فینالیست‌های بهترین خودروهای جهان (WCOTY) در نمایشگاه دیترویت، مسئولان این رقابت اکنون نام ۳ خودرو برتر در هر کلاس را در نمایشگاه ژنو منتشر کرده‌اند. پس از معرفی جگوار I-Pace به‌عنوان برترین خودروی اروپایی سال، اکنون ۳ خودرو برتر هر کلاس توسط رای نوشته شده هیئت داوری متشکل از ۸۶ کارشناس، معرفی شده‌اند. فهرست زیر ۳ خودرو برتر در ۶ کلاس مختلف ارزیابی شده را نشان می‌دهد.

برترین خودرو سال

آئودی E-Tron

جگوار I-Pace

ولوو S۶۰/V۶۰

برترین خودرو شهری

هیوندای AH۲ / Santro

کیا Soul

سوزوکی Jimny

برترین خودرو لوکس

آئودی A۷

آئودی Q۷

بی‌ام‌و سری ۸

برترین خودرو عملکرد بالا

استون مارتین ونتیج

مک‌لارن ۷۲۰S

مرسدس بنز AMG چهادردر

برترین خودرو هیبریدی/ الکتریکی

آئودی E-Tron

هیوندای Nexo

جگوار I-Pace

برترین طراحی سال

جگوار I-Pace

سوزوکی Jimny

ولوو XC۴۰

شروع این رقابت سال گذشته در پاریس بود. مرحله نهایی این رقابت، ماه آینده در نمایشگاه نیویورک انجام می‌گیرد و خودروهای برتر هر کلاس معرفی می‌شوند. تنها چند هفته بعد‌تر، بازدیدکنندگان از نمایشگاه لندن قادر خواهند بود تا فهرست خودروهای برتر سال آینده و برندگان امسال را مشاهده کنند.
کارشناس‌های این مراسم سال تنها یک ماه پس از معرفی برترین خودرو سال ۲۰۱۹، فهرست نامزدهای خودروی برتر سال ۲۰۲۰ هم منتشر خواهند کرد. همچنین در حاشیه نمایشگاه نیویورک، رسانه Global Trends Report اطلاعات جمع‌آوری شده پیرامون بازار خودروهای محبوب در ۶ ماه گذشته را منتشر می‌کند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک