به گزارش ایران پلاک - گروه خودروسازی پژوسیتروئن موسوم به PSA، قصد دارد بار دیگر فعالیت خود را در بازار ایالات متحده آمریکا آغاز کند و در این مسیر، به شدت از مهندسان شرکت خودروسازی "اوپل" کمک می‌گیرد که پیش از این کمپانی خودروسازی "جنرال موتورز" را برای موفقیت بیشتر در این کشور همراهی کرده‌اند و منجر به تولید محصولات مشترک با شرکت خودروسازی شورلت شده است.
پیش از این مدیرعامل گروه خودروسازی PSA در نمایشگاه بین المللی دیترویت سال گذشته اعلام کرد که این کمپانی یک طرح ۳ مرحله‌ای برای بازگشت به آمریکا تدوین کرده است که فاز اول آن دو سال پیش با سرویس Free۲Move کلید خورده است. سرویسی که مشتریان آمریکایی را به استفاده از حمل و نقل‌های مختلف ترغیب می‌کند و از شرکت‌های مختلفی همچون Zipcar، Car۲Go، Lime Bike و... پشتیبانی به عمل می‌آورد.
در ادامه گفته شد که فاز دوم فعالیت پژو در بازار ایالات متحده آمریکا، شامل خدمات حمل و نقل با استفاده از محصولات گروه خودروسازی "PSA" بویژه پژو خواهد بود. این روش کمک خواهد کرد تا مشتریان آمریکایی با محصولات پژو و یا حتی دیگر محصولات گروه خودروسازی PSA در آینده ارتباط برقرار کنند و شرایط را برای ورود به فاز سوم برنامه ریزی خود آماده کنند که شامل فروش وسایل نقلیه PSA به مشتریان آمریکایی خواهد شد.

باتوجه به موارد بالا، گروه خودروسازی "پژو سیتروئن" یک برنامه ریزی جامع انجام داده است تا بهترین بازدهی را در ایالات متحده آمریکا داشته باشد. نتایج مالی شرکت خودروسازی پژو در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که این خودروساز فرانسوی آماده حضور در بازار ایالات متحده آمریکا شده است، اما این هدف حالا حالاها محقق نشده و شرکت خودروسازی پژو با یک برنامه ریزی دقیق و زمینه چینی چند ساله برای پذیرش محصولات این خودروساز فرانسوی در خاک آمریکا، بر روی سال ۲۰۲۶ میلادی برنامه ریزی کرده است تا فاز تولید و عرضه محصولات خود در خاک ایالات محتده آمریکا را آغاز کند.
در حال حاضر گروه خودروسازی پژوسیتروئن در حال ارزیابی موقعیت های مختلف برای ورود به بازار آمریکا و فروش محصولات خود در ۱۵ ایالت آمریکا و همچنین ۴ استان مختلف از کشور کانادا است که میل بیشتری برای خرید محصولات وارداتی دارند و حدود ۶۲ درصد از فروش کل اتومبیل در قاره آمریکای شمالی را تشکیل می دهند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک