به گزارش ایران پلاک - جنسیس مدلی لیموزین از لوکس‌ترین محصول خود یعنی G۹۰ رونمایی کرده است که رقیب مستقیمی برای مرسدس میباخ محسوب می‌شود.
مدل جدید جنسیس G۹۰ طراحی خیره‌کننده و زیبایی دارد و از نظر لوکس بودن نیز چیزی از بهترین خودروهای کلاس خود کم ندارد. مدل ۲۰۲۰ این خودرو دارای چراغ‌های جدید تمام LED و جلو پنجره‌ای جدید دارد و طراحی داخلی آن نیز نسبت به قبل کاملا متحول شده است.

تا چند ماه آینده این مدل جدید وارد بازار ایالات متحده خواهد شد اما آمریکایی‌ها تنها نسخه‌ی عادی G۹۰ را دریافت خواهند کرد و مدل لیموزین G۹۰ را که جدیدا رونمایی شده، به این بازار راه پیدا نخواهد کرد. تشخیص مدل عادی و لیموزین G۹۰ از دور کار بسیار مشکلی است و تقریبا امکان‌پذیر نیست چون این دو مدل در نمای جلو و عقب تفاوتی با یکدیگر ندارند. اما اگر از نیم‌رخ به این خودرو نگاه کنید، متوجه طول بیشتر مدل لیموزین خواهید شد. طول کلی این خودرو به ۵۹۴۵ میلی‌متر می‌رسد و فاصله‌ی محوری آن به ۳۴۵۰ میلی‌متر افزایش پیدا کرده است. مدل لیموزین با ارتفاع ۱۵۰۵ میلی‌متر حتی ارتفاع بلندتری هم از مدل استاندارد دارد.
به جز ابعاد، تفاوت کلی دیگری در مدل لیموزین G۹۰ مشاهده نمی‌شود. این مدل نیز همانند نسخه‌ی استاندارد G۹۰ از یک پیشرانه‌ی ۵ لیتری V۸ با قدرت ۴۲۰ اسب‌بخار استفاده می‌کند. انتقال نیرو هم در مدل لیموزین مانند مدل استاندارد با استفاده از جعبه‌دنده‌ی ۸ سرعته‌ی خودکار و سیستم چهارچرخ محرک انجام می‌شود و حتی رینگ‌های ۱۹ اینچی اسپرت دو خودرو نیز یکسان هستند. نسخه‌ی استاندارد G۹۰ با دو پیشرانه‌ی کوچک‌تر ۳.۸ لیتری V۶ و ۳.۳ لیتری تویین توربو V۶ (مشابه با کیا استینگر) قابل سفارش است اما مدل لیموزین تنها با قوی‌ترین پیشرانه به مشتریان عرضه خواهد شد.
قیمت جنسیس G۹۰ لیموزین در بازار کره‌جنوبی از حدود ۱۳۸ هزار دلار شروع می‌شود. قیمت مدل استاندارد G۹۰ با پیشرانه‌ی V۸ حدود ۱۰۵ هزار دلار است و این نشان می‌دهد که این دو خودرو بیش از ۳۰ هزار دلار اختلاف قیمت دارند. جنسیس هنوز قیمت مدل G۹۰ برای بازار آمریکا را اعلام نکرده است و باید تا زمان ورود به بازار این خودرو صبر کنیم.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک