به گزارش ایران پلاک به نقل ازاخبار خودرو ، اخیرا یک مجموعه از تصاویر مدلسازی شده نرم افزاری از مدل بعدی سری i بی ام و انتشار یافته است که برخلاف آنچه تصور می‌‌شد متعلق به یک اس یو وی نبوده و در واقع یک هاچ بک پنج در می‌باشد.
سال گذشته یان رابرتسون یکی از اعضای ارشد فروش و بازاریابی بی ام و درباره تولید نسل بعدی بی ام و سری i گفته بود : « قصد ما بر تولید محصولات متنوع تر با آلودگی صفر می‌‌باشد. ما روی مدل های بیشتری برای سری i کار میکنیم که البته هنوز تصمیم قطعی به تولید هیچیک گرفته نشده است. »
اما تصاویری که اخیرا انتشار یافته نشان می‌‌دهد بی ام و به تصمیم نهایی درباره محصول جدید سری i نزدیک تر شده است. بین این محصول جدید و هاچ بک i3 و سوپراسپرت i8 شباهت هایی وجود داشته و به ویژه چراغ ها و جلوپنجره تقریبا با i8 یکسان است. شیب زیاد شیشه جلو و تقاطع نرم آن با خطوط سقف نیز به آئرودینامیک بهتر این کانسپت کمک می‌کنند.
پنج در بودن خودرو در تصاویر کاملا واضح است با این حال به نظر می‌رسد عبور و مرور از درب های عقب اندکی دشوار باشد. از الگوی قرار گرفتن دستگیر درب عقب می‌‌توان حدس زد که درب عقب این اتومبیل مانند i3 از عقب لولا می‌شود. از آنجایی که ستون B حذف شده باید اشاره کرد که هر دو درب جلو و عقب سازه تقویت شده دارند.
تکامل پیدا کرده و مانند رقبایی چون تویوتا پریوس و هیوندای ایونیک فرمی چهارگوش یافته است. چرخ بزرگ با تایر باریک به کاهش اصطکاک تایر کمک کرده و در نتیجه مصرف انرژی را کاهش می‌دهد.
هنوز مشخص نیست که بی ام و تولید یک جدید الکتریکی جدید را ترجیح می‌‌دهد یا استفاده از فناوری های سبز در محصولات فعلی. این مدل جدید می‌تواند از مجموعه باتری های ارتقا یافته i3 استفاده کند یا مانند i8 یک موتور بنزینی کوچک برای افزایش قدرت بیشتر داشته باشد. ضمنا محصول جدید شانس زیادی در بکارگیری فناوری های خودران و ارائه یک رانندگی نیمه اتوماتیک دارد.
رابرتسون تاکید زیادی دارد که برند i فقط متعلق به اتومبیل های الکتریکی نیست و می‌گوید : « i مربوط به تمام فناوری های پیشرفته شده و ما این فناوری ها را در سایر مدل ها بکار می‌گیریم؛ مانند بدنه فیبرکربنی استفاده شده در سری ۷ جدید. »
منبع : autoexpress
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک