به گزارش ایران پلاک - مرسدس بنز مدلی از خودروی رودستر کامپکت SLC را با نام فاینال ادیشن Final Edition رونمایی کرده است که به نظر می رسد آخرین مدل از این خودرو باشد و دیگر شاهد خداحافظی SLC یا همان SLK قدیم از خط تولید مرسدس بنز باشیم. اگر SLC دیگر تولید نشود باید گفت بنز میدان رقابت را به طور کامل به بی ام و Z۴ و آئودی TT واگذار خواهد کرد.
اما به مدل فاینال ادیشن برگردیم که به عنوان مدل ۲۰۲۰ در بازار آمریکا فروخته خواهد شد. فاینال ادیشن در دو کد SLC۳۰۰ و SLC۴۳ تولید خواهد شد و رنگ های قابل انتخاب آن متفاوت از رنگ های فعلی SLC هستند.
مدل SLC۴۳ به خصوص با رنگ زرد خود جلوه ی بسیار زیبایی دارد و در بخش هایی مانند اسپیلیتر جلو، جلوپنجره، دستگیره درها، خروجی های هوای روی گلگیر، قاب آینه ها و دیفیوزر عقب از رنگ مشکی براق استفاده می کند.
رینگ های ۱۸ اینچی اسپرت این این خودرو نیز از نوع ۵ پر هستند و روی آنها رنگ زرد نیز دیده می شود.
مدل SLC ۳۰۰ فاینال ادیشن نیز به رنگ خاکستری و به همراه سپر AMG عرضه می شود. مدل های فاینال ادیشن از سیستم تعلیق AMG نیز بهره مند هستند که ۱۰ میلی متر ارتفاع کمتری دارد. همچنین ترمزهای AMG نیز در این مدل دارای سایز بزرگ تری در مقایسه با سایر مدل های هستند.
درون کابین فاینال ادیشن شاهد تودوزی چرمی مشکی و نقره ای با دوخت خاکستری هستیم و از تزیینات فیبر کربنی نیز استفاده شده است. برای راننده امکان ذخیره سازی تنظیمات صندلی، فرمان و آینه ها نیز وجود دارد.
مدل SLC که حالا می شناسیم اولین بار در سال ۱۹۹۶ با نام SLK معرفی شد و در آن زمان به دلیل وجود سقف فلزی انتخاب اول خریداران این کلاس بود. مرسدس بنز در کل تا کنون توانسته است بیش از ۷۱۰ هزار دستگاه انواع مدل های SLC و SLK را به فروش برساند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک