به گزارش ایران پلاک به نقل ازاخبار خودرو ، فولکس گفته است رونمایی از این خودرو برای ما به اندازه رونمایی از اولین سری بیتل یا گلف اهمیت دارد. این خودروساز شعار «فکر جدید» را برای نشان دادن عمق این اهمیت انتخاب کرده است.
بر اساس گزارش های قبلی I.D. با هر بار شارژ می‌تواند مسافتی بین ۲۴۹ تا ۳۷۳ مایل را بپیماید.
باتری لیتیوم یون این کانسپت به صورت یک پنل تخت ساندویچی در کف خودرو قرار گرفته و نیروی مورد نیاز موتور الکتریکی که در محور عقب می‌باشد را تامین می‌کند.
این موتور ۱۶۸ اسب بخار قدرت داشته و قادر است ظرف ۸ ثانیه I.D. را از به سرعت صد کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت برساند.
فولکس I.D. بر روی پلتفرم ماژولار MEB سوار شده است. این پلتفرم قابلیت تغییر اندازه را داشته و می‌تواند برای اتومبیل های بزرگتری مانند BUDD-e نیاز مورد استفاده قرار گیرد.
هربرت دیس، مدیرعامل فولکس واگن در کنفرانسی در نمایشگاه پاریس اعلام کرد زمانی که این کانسپت وارد بازار شود قیمتی برابر با قیمت فعلی گلف دیزلی خواهد داشت. با این حساب قیمت این کانسپت در حدود ۴۰ هزار دلار خواهد بود.
اما خودروساز آلمانی برای بعد از ۲۰۲۰ و عرضه I.D. نیز نقشه کشیده و اعلام کرده تا سال ۲۰۲۵ این اتومبیل را کاملا خودران خواهد کرد. در این مرحله با فشردن یک دکمه فرمان خودرو در داخل داشبورد جمع شده و حالت خودران فعال خواهد شد.
شکل باتری و قرار گرفتن آن در کف اتاق موجب شده تا فضای بیشتری در داخل کابین وجود داشته باشد و اکنون جمع شدن فرمان نیز به بیشتر شدن این فضا کمک خواهد کرد.
منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک