به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، تغییرات اصلی که در این ظاهرا کانسپت ایجاد شده تعویض موتور تنفس طبیعی V12 با موتور V8 توربو و انتقال نیرو به چرخ های عقب به جای هر چهار چرخ است.
GTC4 لوسو T از نمونه تکامل یافته موتور ۳٫۹ لیتری V8 توربویی استفاده می‌کند که قبلا در زیر پوسته ۴۸۸ GTB و کالیفرنیا T نیز قرار گرفته است. لوسو T با اتکا به این موتور ۶۰۲ اسب بخار قدرت و ۵۶۰ فوت پوند گشتاور تولید می‌کند.
در مقام مقایسه باید گفت موتور قبلی V12 680 اسب بخار قدرت و ۵۱۴ فوت پوند گشتاور تولید می‌کرد. و این اختلاف ها تفاوت بین دو نسخه را در دینامیک رانندگی به خوبی نشان می‌دهد.
انریکو گالیرا، مدیر بخش بازاریابی و تجارت فراری اظهار کرده است که لوسو T برای کسانی است که به دنبال رانندگی روزمره با فراری هستند. همانند ۴۸۸ در این خودرو نیز از سیستم مدیریت متغیر قدرت استفاده شده که میزان گشتاور را در هر دنده تنظیم می‌کند و این قابلیت رانندگی نرم در کنار شتاب عالی را تضمین خواهد کرد.
همچنین گشتاور بیشتر در لوسو T باعث شده تعداد تعویض دنده ها کمتر شده و ۳۰ درصد در مصرف سوخت صرفه جویی گردد.
در لوسو T سیستم پیچیده چهار چرخ متحرک قبلی با یک سیستم دیفرانسیل عقب ساده تر جایگزین شده که این امر ۳۹۶ پوند وزن خودرو را نسبت به نسخه ۱۲ سیلندر کاهش داده است.
البته سیستم هایی مثل فرمان پذیری چهار چرخ، کمک فنرهای مگنا راید، کنترل لغزش جانبی و سایر امکانات کمکی رانندگی کماکان حفظ شده اند تا ویژگی های اسپرت در لوسو T نیز دست نخورده بماند.
منبع : motortrend

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک