به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، منبع تولید قدرت این کانسپت سلول های سوختی هیدروژنی است که با کاربردهای نظامی منطبق گردیده اند.
کلرادو اصلاح شده از چرخ های ۳۷ اینچی و ارتفاع بیشتر ۶٫۵ فوت برخوردار می‌باشد. همچنین عرض این پیکاپ بیش از ۷ فوت بوده و بر روی شاسی کشیده شده نسخه عادی کلرادو سوار شده است.
با اصلاحات ساختاری روی سیستم تعلیق این اتومبیل اکنون قادر است از اکثر سطوح ناهموار عبور کرده و این را در آزمایش های انجام شده به اثبات رسانده است.
در تمام این آزمایش ها خودرو با اتکا به سلول های سوختی هیدروژنی خود در فضایی شبیه به میدان نبرد مورد ارزیابی قرار گرفته است
سیستم تولید انرژی در کلرادو ZH2 این قابلیت را دارد که جدا شده و برای تامین انرژی الکتریکی در منطقه ای که منبع انرژی دیگری وجود ندارد مورد استفاده قرار بگیرد. در اینجا یکی از ویژگی های مهم سلول های سوختی که عملکرد بدون صدای آنها است پررنگ می‌شود.
از طرف دیگر از آنجا که ZH2 از سیستم سلول سوختی هیدروژنی بهره می‌گیرد تنها خروجی آن آب است که در میدان جنگ بسیار ارزشمند می‌باشد. بنابراین علاوه برای حرکت بی صدای ZH2 موارد دیگری مانند کاهش اثرات حرارتی، گشتاور الکتریکی دائمی در تمام سرعت ها، مصرف سوخت و مسافت قابل پیمایش و تولید آب از قابلیت های عمده این کانسپت نظامی است که در میدان نبرد بسیار اهمیت خواهد داشت.
بیشتر کلرادوهای ZH2 در مرکز خودروهای پیشرفته جنرال موتورز در میشیگان تولید شده و برای تنظیمات نهایی به مجموعه ای در میلفورد انتقال یافته اند.
فرآیند تنظیم نهایی در سال ۲۰۱۷ نیز ادامه داشته و پس از آن نمونه های آزمایشی به مرکز نظامی TARDEC تحویل خواهند شد تا در میدان واقعی جنگ مورد ارزیابی قرار بگیرند.
به گفته جنرال موتورز تا بحال ۱۱۹ دستگاه از این خودروها تولید شده و در مجموع طی ۳٫۱ میلیون مایل سلول های سوختی آنها مورد آزمایش قرار گرفته است.
منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک