به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، داچیا در این نمایشگاه از داستر، ساندرو، ساندرو استپ وی و لوگان MCV فیس لیفت شده و همچنین یک موتور جدید ۱ لیتری رونمایی کرده است. این موتور که بر اساس یکی از پیشرانه های رنو طراحی شده ۷۲ اسب بخار قدرت داشته و گفته می‌شود مصرف سوخت آن ۱۰ درصد کمتر شده و قرار است جایگزین پیشرانه ۱٫۲ لیتری فعلی شود.
البته فیس لیفت داچیا داستر پیش از نمایشگاه پاریس در معرض دید عموم قرار گرفته بود و سه مدل دیگر نیز بر همین اساس تغییر کرده اند. این تغییرات شامل تعویض چراغ های جلو با نمونه های LED، جلوپنجره، سپر جلو و ورودی هوای زیر آن می‌باشد که در تمام مدل ها دچار تغییر شده و به این فهرست باید بهینه سازی چراغ های عقب را نیز افزود.
به گفته داچیا در داخل نیز به روز رسانی هایی در تجهیزات و جنس مواد اعمال شده و همچنین ارگونومی و فضاهای ذخیره سازی اصلاح شده است. عمده تغییرات قابل ذکر پوشش کرومی خروجی های تهویه مطبوع و کنسول وسط و فرمان چهار شاخه جدید می‌باشد. در استپ وی علاوه بر این موارد دستگیره های کرومی و تودوزی های جدید را نیز باید اضافه کرد.
مدل های ارائه شده از تجهیزات جدیدی نیز بهره جسته اند که از جمله آن می‌توان به دوربین دید عقب، سیستم حرکت در سربالایی و یک خروجی برق ۱۲ ولت برای شارژ وسایل الکترونیکی اشاره کرد.
سایر پیشرانه هایی که برای این مدل ها در دسترس می‌باشد عبارت است از موتور ۰٫۹ لیتری ۷۴ اسبی و ۱٫۵ لیتری دیزل ۸۹ اسب بخاری. برای داستر به طور اختصاصی یک گیربکس شش دنده اتوماتیک دوکلاچه و موتور ۱٫۵ لیتری دیزل ۱۰۹ اسب بخاری نیز در نظر گرفته شده است. مصرف موتور مذکور تنها ۳٫۷۵ لیتر در صد کیلومتر می‌باشد.
منابع : autoexpress
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک