به گزارش ایران پلاک - سید محمد‌مهدی شریفی دستیار ویژه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اظهار داشت: سال آینده محدوده زوج و فرد با نام محدوده کاهش آلودگی هوا اجرایی خواهد شد و با برنامه‌ریزی مناسب تغییرات مناسبی برای ورود به این اتخاذ شده است.
وی ادامه داد: برای تشویق شهروندان برای اخذ معاینه فنی برتر، برای رانندگانی که معاینه فنی برتر را اخذ کنند ۲۵ درصد تخفیف در نظر گرفته شده و با داشتن معاینه فنی برتر فقط ۸ درصد به هزینه‌های آنان اضافه خواهد شد. همچنین با برنامه‌ریزی صورت گرفته از ابتدای سال جاری آژانس‌ها و وانت بارها از تخفیف ۷۰ درصدی برخوردار شدند.
شریفی در ادامه افزود: طرح جدید محدوده کاهش آلودگی هوا که از ابتدای تابستان سال آینده اجرا خواهد شد باعث عدالت بیشتر در بین شهروندان می‌شود. در این طرح مدیریت تردد بر عهده خود شهروندان است و آنان می‌توانند در سال ۸۰ روز یعنی به ازای هر فصل ۲۰ روز در این محدوده تردد کنند. همچنین برای ساکنین محدوده این طرح نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده است. ساکنین این محدوده در صورت یکبار خروج قبل از ۸:۳۰ و یکبار ورود بعد از ساعت ۱۷ عوارض پرداخت نخواهند کرد و اگر در بین این ساعات تردد کنند برای آنان تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شده است، این مبلغ بین ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان خواهد بود.
دستیار ویژه معاونت حمل و نقل شهرداری تهران درباره محاسن این طرح گفت: برخی از شهروندان به علت ارزان بودن جریمه نسبت به عوارض اقدام به مخدوش کردن پلاک می‌کردند و وارد طرح می‌شدند، اما در طرح جدید به علت ارزانتر بودن عوارض نسبت به جریمه در روزهای تردد مخالف پلاک، تخلفات را کاهش خواهد داد.
شریفی در پایان تصریح کرد: عوارض ورود به محدوده کاهش آلودگی هوا بین ۷ تا ۲۰ هزار تومان با توجه به ساعت ورود به محدوده در نظر گرفته شده و برای ساکنین این طرح نیز تمهیداتی برای سهولت در رفت‌وآمد آنان در نظر گرفته شده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک