به گزارش ایران پلاک - وزیر صنعت، معدن و تجارت هفته‌های گذشته عنوان کرد که تولید خودرو افزایش پیدا کرده است، اما پیش از این آمار آذرماه امسال نشان داد که تولید خودرو نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته به کاهش داشته است و حالا با بدست آمدن آمار ۱۰ ماهه نخست سال ۹۷، می توان کاهش تولید ۳۵ درصدی اتومبیل نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته را تایید کرد.
باتوجه به آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، آمار تولید اتومبیل در کشور از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه ۹۷ به عدد ۸۱۲ هزار و ۹۷۹ دستگاه خواهد رسید و این آمار نشان می دهد که تولید اتومبیل نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته که به میزان ۱ میلیون و ۲۵۷ هزار و ۶۷۶ دستگاه می رسد، حدود ۳۵.۴ درصد کاهش را تجربه کرده است. در دی ماه امسال هم میزان تولید وسیله نقلیه در کشور به طور کامل ۵۰ هزار و ۹۷۲ دستگاه ذکر شده است.
در ریز آمار آمده است که میزان تولید خودروهای سواری معادل ۷۵۸ هزار و ۱۲۸ دستگاه بوده و با کاهش تولید۳۵.۷ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است. میزان تولید خودروهای وانت نیز امسال با کاهش ۳۲.۳ درصدی همراه بوده است تا در ۱۰ ماه نخست سال جاری به آمار تولید تنها ۴۲ هزار و ۲۱۰ دستگاه برسیم.
میزان تولید اتوبوس ۵۴۰ دستگاه ذکر شده است و آمار تولید وسایل نقلیه سنگین وزن از جمله کامیون‌های کشنده، کامیون و همچنین کامیونت به صورت یک مجموعه به میزان ۹ هزار و ۳۵۴ دستگاه اعلام شده است که برای تولید اتوبوس کاهش تولید ۶۳.۴ درصدی و برای تولید وسایل نقلیه سنگین وزن تجاری شاهد کاهش تولید ۲۸.۴ درصدی هستیم.
البته همه وسایل نقلیه با کاهش تولید همراه نبوده اند و در این میان خودروهای ون آمار تولید ۱۲۰۷ دستگاه و همچنین خودروهای "مینی بوس" و "میدل باس" آمار تولید ۱۵۴۰ دستگاه را به نام خود ثبت کرده اند که به ترتیب رشد ۸۲.۹ درصدی و ۶۲.۱ درصدی به همراه داشته است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک