به گزارش ایران پلاک - تیزر ویدئویی و تصاویری از سری جدید بازی رالی قهرمانی جهان با عنوان WRC ۸ منتشر شد. این بازی شهریور ماه ۹۸ عرضه می‌شود.
اگر از طرفداران رالی هستید، مطمئناً اسم سری رالی قهرمانی جهان (World Rally Championship) به گوشتان خورده است. یکی از زیباترین بازی‌های دنیای اتومبیل‌رانی و رالی که علاقه‌مندان زیادی در جهان دارد. سرانجام پس از مدت‌ها انتظار، تریلر سری جدید این بازی منتشر شد. شرکت بیگ‌بن (Bigben) که سری بازی‌های ویدئویی WRC را برای گیمرهای سراسر جهان ارائه می‌دهد، پس از دو سال وقفه بالاخره نسخه جدید این بازی را برای علاقه‌مندان منتشر می‌کند. این شرکت طی اعلامیه‌ای همراه‌با تریلر ویدئویی و عکس‌هایی از گیم‌پلی بازی و برخی فضاهای مسابقات، تاریخ انتشار نهایی این بازی را شهریور ماه ۹۸ (سپتامبر ۲۰۱۹) ذکر کرد. این بازی برای XBOX One، پلی‌استیشن ۴، PC و Nintendo Switch در دسترس خواهد بود.
هنگامی که این بازی منتشر شود، فصل ۲۰۱۹ مسابقات رالی جهان را نیز به خوبی پوشش می‌دهد. به‌عنوان بازی رسمی برای این سری، تمام تیم‌های مسابقات رالی قهرمانی جهان، رانندگان و البته خودروها حضور دارند. به همین ترتیب ایستگاه‌های رسمی مسابقات رالی قهرمانی جهان ۲۰۱۹، با بیش از ۱۰۰ مرحله در ۱۴ کشور برای بازی WRC ۸ در نظر گرفته شده است. برای کسانی که به‌دنبال تجربه‌ای بهتر از بازی هستند، امکان دسترسی به تیم‌ها و خودروهای سری WRC ۲ و Junior WRC نیز وجود دارد. گفته می‌شود که چند خودروی مسابقه‌ای رالی قدیمی نیز به‌عنوان بخشی از تجربه کاربری در بازی گنجانده شده است.
بازی ویدئویی WRC ۸، چهارمین نسخه این سری بازی است که به‌صورت رسمی توسط Kylotonn توسعه می‌یابد. این توسعه‌دهنده مستقر در پاریس، از سال ۲۰۱۵ حق امتیاز توسعه‌‌ی بازی WRC ۵ را به دست آورد؛ اما این سری بازی‌ها طی سال‌های گذشته با استقبال خوبی همراه نبوده‌اند. عدم تنوع در مراحل، عملکرد ضعیف کمک‌راننده و فیزیک ضعیف خودرو از جمله معایب این بازی طی سال‌های گذشته به شمار می‌رود. مسلماً شبیه‌سازی و برنامه‌نویسی رانندگی در خودروهای رالی با سرعتی بیش از ۱۶۰ کیلومتربرساعت در انواع مسیرهای صعب‌العبور، پیچیده است. در این حالت حتی قوی‌ترین برنامه‌نویس‌ها با بهترین ابزار برنامه‌نویسی نیز نمی‌توانند به‌طور واقع‌بینانه تمام پارامترها و جزییات را مدنظر قرار دهند.
در نشست مطبوعاتی برای بازی WRC ۸، بیگ‌بن با برشمردن برخی از این معایب از جامعه‌ی بازی‌های ویدئویی درخواست کرد که بازخوردهای خود را به این شرکت ارائه دهند. بیگ‌بن این بازخوردها را مشوقی برای پیشرفت بیشتر این سری بازی و کمک به Kylotonn برای بهبود تمام جنبه‌های گرافیکی معرفی کرد. این شرکت وعده داد که با دریافت بازخوردهای گیمرها، در آینده می‌توان مراحل بیشتر، حالت رانندگی حرفه‌ای، فضاسازی پیشرفته و بهبود کنترل فرمان را در نسخه‌های بعدی بازی به دست آورد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک