به گزارش ایران پلاک - دامای یک کمپانی خودروساز چینی است که زیرمجموعه‌ای از کمپانی زوتی محسوب می‌شود . دامایX۷ یکی از خودروهای شاسی بلند چینی‌ها است که در سال ۹۷ توسط شرکت یاران خودرو اروند وارد کشور شد. این خودرو هم از لحاظ ظاهری و هم از نظر آپشن‌های پیشرفته‌، حرفی برای گفتن دارد. اگر به نمای بیرونی آن نگاهی بیندازید کاملاً متوجه شباهت آن به فولکس واگن کراس کوپه GTEخواهید شد، نمای پشتی این تازه وارد چینی به فولکس واگن تیگوان شباهت دارد.
دامای x۷ معادل ۴۷۳۶ میلی متر طول، ۱۹۴۲ میلی متر عرض، ۱۶۷۲ میلی متر ارتفاع و ۲۸۵۰ میلی متر فاصله محوری دارد. چرخ‌های آن ۱۹ اینچی است و از لاستیک ۲۳۵ برای آن استفاده شده است .سه پیشرانه ۱.۵، ۱.۸ و ۲.۰ لیتری برای X۷ در دسترس است که همگی توربوشارژ بوده و قدرت‌های ۱۵۰، ۱۷۰ و ۱۷۷ اسب بخاری به همراه گشتاور ۲۱۰، ۲۴۵ و ۲۵۰ نیوتن متری را ارائه می‌دهند. همه این نسخه‌ها به صورت استاندارد با جعبه دنده ۵ سرعته دستی و به صورت سفارشی با جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه عرضه می‌شوند.

اگر به بهای جهانی دامای X۷ مراجعه کنیم، خواهیم دید برای ورود به بازار ایران، قیمتی حدود ۱۵۰ هزار یوان را دارد. ولی به این عدد تعرفه ۷۵ درصدی، ۱۰ درصد مالیات ارزش افزوده، فیش خودروهای اسقاط، هزینه شماره گذاری، هزینه بار، هزینه بیمه نامه، سود شرکت و… اضافه می‌شود.
قیمت در ابتدای واردات به ایران : ۲۱۵ میلیون تومان
قیمت روز دامایx۷ با توجه به نوسانات در بازه ۴۰۰ میلیون تومان
باتوجه به بررسی‌هایی که در سایت‌های مختلف خرید و فروش خودرو انجام دادیم به آگهی‌های سایت دیوار برخوردیم که تعداد متعددی آگهی برای فروش دامای x۷ صفر موجود بود. همانند قیمت بازار ، دامایx۷ صفر در این سایت به قیمت ۳۸۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. بد نیست نگاهی به قیمت این خودرو در سایر کشورها بیندازیم باما همراه باشید.
قیمت دامای X۷در کویت
در کشور کویت این خودرو با گذشت زمان از آغاز واردات کاهش قیمت داشته به طوری که نسبت به مدل های قبلی این سری خودرو ها با مقبولیت خیلی بیشتری هم رو به رو شده است و هم‌اکنون قیمت این خودرو با توجه به نرخ یوان و دینار کویت در این کشور معادل ۶۷۵۶ دینار است.
قیمت دامای X۷در عربستان سعودی
شاید بتوان گفت که در بین کشورهای بررسی شده عربستان دارای بیشترین ثبات قیمت برای این خودرو بوده که با توجه به سه ماه مختلف پس از واردات، شاهد رشد و کاهش چند درصدی و بسیار کمی بوده بطوریکه در حال حاضر قیمت این خودرو با توجه به ارزش جهانی نرخ یوان و ریال عربستان در این کشور معادل ۸۳۷۱۵ ریال است.
قیمت دامای X۷ در روسیه
قیمت این خورو در ابتدای واردات به روسیه در چندین ماهه نخست با کاهش قیمت رو به رو بود ولی از سه ماهه دوم به بعد واردات روند قیمت آن رشدی چند درصدی را شاهد بود بطوریکه در حال حاضر این خودرو با توجه به ارزش جهانی نرخ یوان و روبل روسیه در این کشور معادل ۱۴۷۴۸۷۵ روبل است.
قیمت دامای X۷ در نروژ
در نروژ هم مانند کویت بعد از سه ماهه نخست از زمان واردات این خودرو با کاهش قیمت قابل توجهی رو به رو شده به طوری که در حال حاضر قیمت این خودرو با توجه به ارزش جهانی نرخ یوان و کزون نروژ در این کشور معادل ۱۸۹۷۹۵ کرون است.
قیمت دامای X۷ در اتحادیه اروپا
قیمت این خودرو در ابتدای وارادات به اروپا در چند ماهه اول دارای ثباتی نسبی و با توجه به گذشت زمان همراه با افزایش قیمت بوده است به طوری که در حال حاضر این خودرو با توجه به ارزش جهانی نرخ یوان و یورو در کشور های اتحادیه اروپا معادل ۱۹۵۳۰ یورو است.

منبع : خودرو بانک

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک