به گزارش ایران پلاک - شرکت مرسدس بنز برای سال آینده نسخه جدیدی از فناوری امنیت خودروی ESF را به صورت عمومی رونمایی خواهد کرد و همچنین این شرکت در این باره اذعان میکند که این فناوری جدید میتواند سبب ساخت خودروهایی غیر قابل تصادف شود.
طبق گزارش نشریه Australia Motoring یکی از مدیران این شرکت،Ola Kalenius، اطلاعاتی بیشتری را در این رابطه در اختیار خبرنگاران گذاشته است :
"دست آورد های جدیدی همچون فناوری خودروهای بدون سرنشین و تقویت آن میتواند به مقدار بسیار زیادی تصادفات جاده‌ای را کاهش دهد چرا که تصادفات عمدتا به علت خطاهای انسانی صورت میگیرند." همچنین او بیان کرد که فناوری ESF شرکت بنز به زودی به مرحله استفاده در خودروها خواهد رسید.
آقای Kalenius در میان صحبت های خود اشاره کرد که تقویت شدن هوش مصنوعی و ارسال اطلاعات از جانب همه خودروها به یک سرویس مشترک و استفاده سیستم های هوشمند خودروها از این اطلاعات میتواند تصادفات را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد و اما اگر گاهی اشتباهی رخ داد فناوری Cutting-edge این شرکت تلفات تصادف را به مقدار زیادی کاهش میدهد و از وارد شدن جراحت های جدی به سرنشینان خودرو جلوگیری میکند.
براساس اطلاعات اینطور به نظر می‌آید که در اواسط سال میلادی جاری شرکت خودروسازی بنز در نماشیگاه خودرو فرانکفورت از پیشرفت های فناوری امنیت خودروهای خود رونمایی کند.
آخرین باری که مرسدس از فناوری ESF خود رونمایی کرد برمیگردد به سال ۲۰۰۹ و پس از آن فناوری یاد شده در خودروی هیبریدی مرسدس S۴۰۰ مورد استفاده قرار گرفت. همچنین در راستای ایمن سازی بیشتر این خودرو از فلزهای قطور در ساختار بدنه و امکان تغییر مکان صندلی های خودرو به سمت مرکز کابین برای ایجاد فضای بیشتر در حین تصادف استفاده شده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک