به گزارش اخبار خودرو ، وقتی نام لندرور را می‌شنوید، احتمالا یک دیفندر سر سخت‌ و سنگین یا یک ا‌س‌یو‌وی شهری مانند رنجرور را تصور می‌کنید. اما چیزی که به آن فکر نمی‌کنید، یک گوشی هوشمند است. این موضوع ممکن است سال آینده تغییر کند، زیرا این شرکت خودروسازی مشهور تصمیم گرفته است که برای جلب هواداران این برند جهت سرمایه‌گذاری، به تولید تلفن همراه و لوازم جانبی روی بیاورد.
لندرور با بولیت گروپ ، یک شرکت بریتانیایی سازنده لوازم الکترونیکی مصرفی، قرارداد بسته است. شرکتی که با تولید تحت لیسانس گوشی‌های هوشمند غریبه نیست. این شرکت مسئولیت تولید گوشی‌هایی با نام‌های Cat، Kodak و JCB و همچنین سخت‌افزار صوتی طراح مد، تد بیکر را برعهده داشته‌است.
لندرور هم اولین باری نیست که دست به ساخت گوشی‌های هوشمند می‌زند. آن‌ها در گذشته با سونیم همکاری داشته‌اند، شرکتی که بیشتر به ساخت گوشی‌های فوق‌العاده مقاومی معروف است که توسط ارتش و دیگر حرفه‌های طاقت‌فرسا استفاده می‌شوند. مقاومت این گوشی‌ها در برابر آسیب‌ دیدگی، کمبود‌های ظاهری آن‌ها را جبران می‌کند.
جذب سرمایه، یا هدفی بزرگ‌تر؟
طرح لندرور و بولیت چیست؟ در حال حاضر هیچ‌کدام از آن‌ها جزییاتی منتشر نمی‌کنند و اولین تولید آن‌ها نیز تا پیش از آغاز سال ۲۰۱۷ به بازار نخواهد آمد، پس تا دیدن این گوشی‌ها زمان زیادی باقی مانده است. هرچند گفته شده است که این دستگاه‌ها مناسب افرادی طراحی می‌شوند که ” با چالش‌های جدیدی روبرو شده و از حد معمول فراتر می‌روند”. طبق این نقل قول، خودرو‌های لندرور و پیشینه بولیت با Cat و JCB، انتظار تولید مجموعه دیگری از گوشی‌های سرسخت و مقاوم را داریم.
درحالی‌که سخت است برای گوشی‌های این‌چنینی که معمولا ظاهر زیبایی ندارند هیجان‌زده شویم، اما ممکن است لندرور هدفی بیش از یک جذب سرمایه ساده داشته باشد. این شرکت، پارسال یک رنجرور اسپرت کنترلی تولید کرد که می‌توانست با استفاده از یک برنامه ویژه آیفون، با سرعت کم از بیرون کنترل شود. ماه گذشته، لندرور فناوری‌ای به نام “این‌موشن” معرفی کرد که مختص برنامه‌ها و سرویس‌های درخواستی خواهد بود. این شرکت به وضوح اشاره کرد که گوشی‌های ساخت بولیت به همراه “برنامه‌ها و فناوری‌های سفارشی” عرضه خواهند شد.
شاید ساخت خودرو‌های کنترل از راه دور کمی اغراق آمیز باشد؛ اما نشان می‌دهد که این شرکت، فناوری تلفن‌های همراه را جدی گرفته است.
شرکت بولیت نام خود را روی سخت‌افزار‌های تولیدی خود نمی‌زند، بنابراین گوشی جدید آن‌ها، تنها نشان لندرور را خواهد داشت. این روش رایجی برای ورود سازندگان خودرو به بازار گوشی‌های هوشمند نیست؛ زیرا اکثر آن‌ها ترجیح می‌دهند با شرکت‌های شناخته‌شده‌ مشارکت کنند. برای مثال بنتلی و برند فناوری لوکس Vertu برای ساخت دستگاه‌های تکمیلی خودرو، یک قراداد پنج ساله بسته‌اند.

منبع : digitaltrends

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک