به گزارش ایران پلاک - مصطفی خان‌کرمی معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش خودروسازی ایران‌خودرو اظهار داشت: بررسی کارشناسان نشان می‌دهد تمام نهاده‌هایی که در صنعت خودرو از آن استفاده می‌شود در بیشتر مواقع بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند، اما با این حال خودروسازی ایران‌خودرو برای انجام تعهدات قبل از شهریور خود هیچگونه افزایش قیمتی انجام نداده است و خودروها را با همان قیمت قبل تحویل مشتریان خواهد داد.
وی ادامه داد: همچنین خودروسازی ایران‌خودرو برای انجام تعهدات خود از شهریور تا دی ماه با توجه به افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی نهاده‌های تولید خودرو، فقط ۳۰ درصد به قیمت محصولات خود اضافه کرده است. خان‌کرمی درباره شرایط سخت خودروسازان نیز گفت: در اواخر سال گذشته که فشار اقتصادی افزایش یافت و از ابتدای سال جاری که این فشار اقتصادی چندین برابر شد و در همه شاخص‌های اقتصادی مردم تاثیر گذاشت، اما تولید خودرو با وجود فشارهای سخت اقتصادی ادامه داشت. پس با توجه به شرایط اقتصادی و نوسانات موجود، این افزایش قیمت در راستای انجام تعهدات و ادامه تولید اجتناب‌ناپذیر بود.
وی در ادامه افزود: شرکت ایران‌خودرو به منظور انتقال کمترین فشار به مشتریان خود و با توجه به زمان تغییر نرخ ارز برای اینکه شرایط برای مشتریان یکسان باشد، قیمت محصولات خود را برای انجام تعهدات تا پایان مردادماه سال جاری با قیمت قبلی تحویل مشتریان داد. معاون مدیرعامل ایران‌خودرو در بازاریابی و فروش درباره آمار خودروهای فروخته شده، بیان داشت: بر اساس آمار، خودروهای فروخته شده تا پایان دی‌ماه ۹۶ تعداد ۵۷۳ هزار دستگاه بوده که این آمار در مدت مشابه سال جاری به ۲۹۶ هزار دستگاه کاهش پیدا کرده است. با مقایسه این دو آمار، می‌توان فهمید که توان تحویل شرکت ایران‌خودرو به تعداد ۲۷۶ هزار دستگاه کاهش یافته است. همچنین تعداد تعهدات معوقه ما در سال جاری حدود ۱۰۶ هزار دستگاه بوده که این تعداد کمتر از میزان افت تولید است. این آمارها نشان می‌دهد که اگر میزان تولید ما نسبت به سال ۹۶ بود و رشدی هم نداشت ما می‌توانستیم علاوه بر انجام تعهدات معوق، خودروهای بیشتری نیز به بازار عرضه کنیم.
خان‌کرمی در ادامه تصریح کرد: تمام فرآیندها از قبیل ثبت‌نام، صف انتظار، صدور فاکتور و تحویل خودرو، مکانیزه و سیستمی است و تحویل خودرو به مشتریان بر اساس نوبت انجام خواهد شد. همچنین از مشتریان خود به علت درک شرایط موجود تشکر می‌کنیم و به علت تاخیر در تحویل خودرو از آنان عذرخواهی می‌کنیم.
معاون مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو در بازاریابی و فروش در پایان گفت: امیدواریم با تدابیری که وزارت صمت، نمایندگان مجلس، ستاد تنظیم و تمام دستگاه‌های مرتبط و نظارتی اتخاذ کردند، تامین قطعات مورد نیاز خودروهای پرتیراژ به موقع انجام شود تا بتوانیم علاوه بر افزایش توان تولیدی خود، تعهدات معوقه خود به مشتریان را هر چه زودتر تمام کرده و بازار صنعت خودرو کشور که چرخ محرک رشد اقتصادی کشور محسوب می‌شود را به تعادل و ثبات برسانیم.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک